REKLAMA

Płock świętuje swoją historię

REKLAMA

W 780. rocznicę lokacji Płocka, 80. rocznicę powstania hejnału płockiego oraz w Roku Rzeki Wisły i Roku Józefa Piłsudskiego, zaplanowano sporo wydarzeń, przypominających te wydarzenia. Niedziela to ostatni dzień obchodów, na które przygotowano m.in. koncerty, muzyczne happeningi, turniej kuszniczy czy spektakle teatralne.

W sobotę, 24 czerwca, świętowano Dzień Wisły i Wianki. Przy molo odbyły się pokazy, warsztaty artystyczne i koncert szant.

Na Wzgórzu Tumskim i zamku rozgrywał się XXV Turniej kuszniczy o miecz Bolesława III Krzywoustego. Mogliśmy zobaczyć też pokaz rzemiosł dawnych, pokazy rycerskie czy jak wybijało się monety. Po południu odbywał się II Ogólnopolski Zlot Miłośników Cukierni Pod Amorem, z udziałem autorki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Uczestnicy spotkali się w ogrodzie Książnicy Płockiej, popłynęli też w rejs statkiem.

Podczas Dnia Wisły przy molo po odegraniu hymnu państwowego, odbyły się koncerty, pokazy, warsztaty artystyczne czy konkursy. Można było również popłynąć w rejs statkiem turystycznym po Wiśle czy wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach: okrętowego cieśli i plastycznych. Jak co roku, zainteresowanie wzbudziła parada jednostek pływających na Wiśle.Wieczorem w amfiteatrze odbył się koncert Wianki 2017, z udziałem ZPiT Gorytsvit ze Lwowa, HZPiT Dzieci Płocka, ZPiT Wisła, nie mogło też zabraknąć tradycyjnego puszczania wianków na Wiśle.

Na Starym Rynku natomiast po południu można było wziąć udział w akcji turystyczno-edukacyjnej „Odkryj z nami Płock” Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, a wieczorem spotkać się z okazji rocznicy lokacji Płocka i rocznicy hejnału płockiego i zagrać z trębaczami hejnał naszego miasta.

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU