Płock na weekend w TVN24. Co ma przyciągnąć turystów?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na przełomie listopada i grudnia realizowany był w Płocku program “Polska na weekend/360” telewizji TVN24. Jakie miejsca i atrakcje polecają w naszym mieście Aleksandra Janiec i Jakub Porada?

Zrzut programu TVN24

Przypomnijmy, w programie “Polska na weekend/360” Aleksandra Janiec i Jakub Porada pokazują najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Polsce. Podpowiadają również, jak ciekawie zorganizować rodzinny weekend. Tym razem odwiedzili Płock i Sierpc.

W pierwszej części prowadzący wspięli się na szczyt ratuszowej wieży, aby usłyszeć płocki hejnał, skosztowali płockich pączków i wypili kawę w jednej z kawiarni.

Zrzut programu TVN24

Aleksandra Janiec odwiedziła też ogród zoologiczny, w którym rozmawiała z dyrektorem Krzysztofem Kelmanem. Jakub Porada w tym czasie skorzystał ze ścianki wspinaczkowej w Orlen Arenie.

W drugiej części ekipa programu wybrała się, jak informowaliśmy, m.in. do płockiej restauracji Wieża Ciśnień, w której prowadzący podziwiali widok z najwyższej kondygnacji, a Jakub Porada przygotował wspólnie z Mariolą Rączkowską, współwłaścicielką restauracji, rolmopsy oraz stek z surówką.

TVN24 w płockiej Wieży Ciśnień. Dlaczego?

W programie pokazano też Muzeum Mazowieckie czy Liceum im. marsz. Stanisława Małachowskiego.

Zrzut programu TVN24

Trzecia część to wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tam Aleksandra Janiec zobaczyła, jak wygląda darcie pierza i wykonywała ozdoby choinkowe, a Jakub Porada dekorował snop zboża, który w dawnej Polsce zastępował choinkę. Na zakończenie prowadzący spróbowali tradycyjnych potraw wigilijnych ziemi mazowieckiej.

Wszystkie części programu możecie obejrzeć na stronie TVN24.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Szkoda ze zamknięte są płockie podziemia rozciągające się pod miastem … To zdecydowanie byłaby lepsza atrakcja turystyczna. Inne miasta potrafią podziemia wykorzystać jako jeden z atutów swojej aglomeracji.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji