Płock cheerleaderkami stoi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę odbyła się 7. edycja Mistrzostw Mazowsza Cheerleaders, zorganizowana przez płockie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca Impresja. Przez cały dzień kolorowo i oryginalnie ubrane dziewczęta prezentowały swoje umiejętności zagrzewania sportowców do boju.

25 kwietnia, w VII Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Cheerleaders, które odbywały się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, wzięło udział dokładnie 360 dziewcząt z 28 zespołów z całej Polski. W turnieju wystąpiły zawodniczki z Warszawy, Łochowa, Mszczonowa, Gdańska, Gdyni, Leszna i Garwolina. Płock reprezentowało 8 grup zawodniczek z Zespołu Impresja.

Rozgrywki odbywały się w dwóch dywizjach: pom dance i cheer dance. Dodatkowo, każda z dywizji była podzielona na trzy kategoriach wiekowe.

– Taniec i śpiew jest naszą największą pasją – powiedziały nam Amelia i Zosia z zespołu “Bajka” z Płocka. – Dzisiaj zatańczyłyśmy dobrze, choć poziom uczestników jest raz wysoki, raz niski – dodały. A co oznaczają nazwy poszczególnych kategorii? – Pom dance to taniec z pomponami i bez szpagatu, a cheer dance bez pomponów i ze szpagatem  – tłumaczyły nam różnicę między dywizjami.

Dla większości uczestniczek życie koncentruje się wokół tańca. – Od małego tańczę, zawsze tak było i chyba zawsze tak będzie – przyznała Julia z drużyny “Galaxy MDK” z Gdyni. – Na pewno było wiele błędów, które nie każdy zauważy. Zatańczyłyśmy moim zdaniem lepiej niż na półfinałach, perfekcyjnie nie było i pracujemy nad tym nadal, ale nie było źle. Poziom z roku na rok jest wyższy, jest coraz więcej zespołów na wyższym poziomie, jest naprawdę wielka konkurencja – zrelacjonowała nam gdańszczanka. Uzupełniła też naszą wiedzę z zakresu technicznego. – Pom jest to taniec z pomponami, ale niektórych elementów nie wolno wykonywać, jak mostki albo szpagaty. Po prostu pom jest bardziej taneczny, a cheer jest bardziej sportowy, ale są tam również akrobacje – wyjaśniła.

– W pom dance nie można robić szpagatów, można pojedynczy piruet i są po prostu zakazane elementy, a w cheer dance są obowiązkowe elementy, które są zabronione w pom, jak szpagaty, skoki cheer, skoki taneczne i piruety  – dodały Ola i Maja z płockiej “SWPW-Impreska”.

– Jestem bardzo zadowolona – powiedziała nam po zawodach szefowa Impresji i organizatorka mistrzostw Katarzyna Sylwestrzak. – Po pierwsze, bardzo sprawnie nam to wszystko wychodziło, dzieciaki były przefantastyczne, wszystkie wiedziały gdzie się znaleźć w odpowiednim czasie, były dobrze przygotowane. Atmosfera była bardzo miła i przyjazna, wszyscy bardzo się dopingowali, bo to jest najważniejsze w tym naszym cheerleadingu, że każda drużyna nawzajem potrafi docenić to, co robi konkurencja. Wiadomo, że nie zawsze się wygra, ale pierwsze miejsce jest jedno, a drużyn jest wiele. Ja wpajam moim dziewczętom, że numer 1 w turnieju nie jest ważny, tylko już sam udział w tym turnieju, przygotowanie się i pokazanie się z jak najlepszej strony, to jest najważniejsze – podsumowała trenerka.

A jak organizatorka mistrzostw zdefiniowała różnice między pom dance a cheer? – Najbardziej znacząca różnica pomiędzy dywizjami jest taka, że kategoria pom dance jest tańczona bardziej w temacie, więcej jest choreografii tanecznej typowej i tutaj jest takie show taneczne. Natomiast w kategorii cheer dance brane są pod uwagę elementy obowiązkowe i w tym momencie oceniany jest każdy piruet, skok, szpagat, wymach. Właśnie za tę ilość, jakość, poziom trudności jest ocena, plus do tego oczywiście choreografia. Tak naprawdę w pam jest show taneczne i temat, a w cheer mamy elementy obowiązkowe, jak w gimnastyce czy łyżwiarstwie figurowym – uzupełniła różnicę pomiędzy kategoriami.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

KLASYFIKACJE KOŃCOWE MISTRZOSTW

Dywizja Pom Dance

Kategoria Junior Młodszy:
1. “Baltica Perła” – Gdańsk
2. “Dziesiąteczka” – Gdynia
3. “Fresh Junior” – Mszczonów
4. “Spark” – Płock
5. “Axel Sweet” – Warszawa
6. “Bajka” – Płock

Kategoria Junior:
1. “Galaxy MDK” – Gdynia
2. “Baltica Marina” – Gdańsk
3. “Slide” – Płock
4. “Baltica Laguna” – Gdańsk
5. “Fresh Dance” – Mszczonów
6. “Fantazja” – Gdynia
7. “Axel Gim 1” – Warszawa

Kategoria Senior:
1. “Elka MDK” – Gdynia
2. “SWPW-Impuls” – Płock

Kategoria Senior II:
1. “Aplauz” – Płock
2. “Happy Ladies” – Leszno

Dywizja Cheer Dance

Kategoria Junior Młodszy:
1. “Dream Team” – Garwolin
2. “Joy” – Płock
3. “Reniferki MDK” – Gdynia
4. “Jedyneczki” – Łochów
5. “Trójka” – Łochów
6. “Mini Axel” – Warszawa
7. “Mini Trójka” – Łochów

Kategoria Junior:
1. “SWPW-Impreska” – Płock
2. “Dream Team Junior” – Garwolin
3. “Olimpia” – Łochów

Kategoria Senior:
1. “SWPW-Impact” – Płock.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Michał. Weź wpisz komentarz pod zaginięciem nastolatki czy utonięciem. Co wtedy napiszesz? Że też się zajmują głupotami zamiast? Napisali na tamtym blogu to fajnie. Po co wszyscy mają się dublować. Po co ty się tu wściekasz to nie wiem.

  2. Nie ma wzmianki o facecie który spadł z rusztowania w informacji o czirliderkach?
    W Płocku chociaż był ten wypadek czy 2 lata temu na mazurach?
    Skąd się takie ludzie biorą…

  3. Zginął człowiek na budowie i żadnej wzmianki o tym nie ma. Facet spadł z rusztowania bo pracodawca nie zadbał o zabezpieczenia, a teraz próbują to zatuszować, a wy o pierdołach piszecie.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji