REKLAMA

Płocczanki wytańczyły wicemistrzostwo świata!

REKLAMA

W dniach 4-8 listopada w Libercu w Czechach, odbyły się Mistrzostwa Świata federacji World Artistic Dance Federation. Aby wziąć w nich udział, trzeba było znaleźć się w pierwszej szóstce kwietniowych zawodów w Inowrocławiu. Reprezentantkom ze Studia Tańca Fame ta sztuka się udała i dzięki temu wystąpiły w listopadowych Mistrzostwach Świata.

Wśród 2500 tancerek i tancerzy z około 20 krajów, na parkietach tanecznych w Libercu nie zabrakło także płocczanek ze Studia Tańca Fame, które do walki o Mistrzostwo Świata wystawiło trzy solistki oraz jedną mini formację, startujące w 3 kategoriach.

PowiązaneTematy

Płocczanki rywalizację w mistrzostwach rozpoczęły w czwartek, 5 listopada. Jako pierwsza swoje umiejętności zaprezentowała solistka Oliwia Bolimowska, startująca w kategorii Contemporary Ballet Solo Youth and Adults, która najpierw przeszła przez półfinał, ale ostatecznie została sklasyfikowana na 4. pozycji.

Następnie przyszła kolej na kategorię Jazz Dance Solo Juniors, w której wystąpiły Aleksandra Kaźmierska i Zuzanna Bieńkowska. W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły kolejno 5. oraz 8. miejsce.Tego dnia ostatnią medalową nadzieją płockich tancerek był występ zespołu Showdance Bis, który startował w kategorii Artistic Dance Show All Styles Small Teams Juniors. Dziewczęta zatańczyły do utworu Kayah „Trudno kochać”, a ich niesamowity występ został doceniony przez sędziów, dzięki czemu płocczanki wywalczyły wicemistrzostwo Świata federacji WADF!

Dzień później, 6 listopada, miał miejsce ostatni występ reprezentantów Studia Tańca Fame na listopadowych Mistrzostwach Świata. Tym razem solistka Aleksandra Kaźmierska zatańczyła w kategorii Contemporary Ballet Solo Juniors, w  której uplasowała się na 8. pozycji.