REKLAMA

Płocczanie zdominowali Memoriał Cezarego Piórkowskiego

REKLAMA

13 i 14 listopada na Pływalni Miejskiej „Podolanka”, już po raz trzynasty odbył się Memoriał Cezarego Piórkowskiego w Pływaniu, który zaliczany jest do największych pływackich zawodów w Płocku.

O randze tego wydarzenia najlepiej świadczy fakt, że wzięło w nim udział blisko 350 zawodników z całej Polski oraz najlepsi pływacy z rosyjskiego Mytyszczi. Startujący pływacy łącznie reprezentowali 21 klubów, a rywalizować przyszło im w rekordowych pod tym względem 27 konkurencjach.

PowiązaneTematy

Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Klubu Pływackiego MZOS Płock, Płockiego Stowarzyszenia Pływackiego Swim Płock oraz Klubu Pływania i Ratownictwa Sportowego „Pływak” Płock. Najlepiej z nich, jak również najlepiej w całych zawodach, spisali się ci pierwsi, którzy podczas weekendowych zawodów zgarnęli 44 medale (19 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych), zajmując przy tym 1. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Kolejne miejsce w tej klasyfikacji zajęli pływacy z rosyjskiego SDUSOR Mytiszczi, którzy wywalczyli 35 medali (17 złotych, 11 srebrnych i 2 brązowe) i rozdzielili dwa płockie kluby, ponieważ 3. miejsce z 14 medalami (12 złotych i 2 srebrne) przypadło drużynie Swim Płock.Płocki dorobek – wywalczonych łącznie 63 medali, uzupełniło 5 krążków (2 srebrne i 3 brązowe), zdobytych przez zawodników klubu „Pływak” Płock, którzy ostatecznie w statystyce medalowej zajęli 15. pozycję.

Patron imprezy – Cezary Piórkowski, był dobrze zapowiadającym się płockim pływakiem. W 1971 roku na Mistrzostwach Polski Młodzików w Krakowie, Piórkowski zdobył pierwszy, historyczny medal dla płockiego środowiska pływackiego na zawodach tak dużej rangi – wywalczył srebrno na dystansie 100 m stylem motylkowym. Później, jako biznesmen z branży budowlanej pomagał finansowo klubowi pływackiemu. Niestety, w 2003 roku, w wypadku samochodowym, poniósł śmierć na miejscu. Od jesieni 2003 roku w Płocku odbywa się memoriał jego pamięci.

XIII Memoriał Cezarego Piórkowskiego w Pływaniu zorganizował Klub Pływacki MZOS Płock oraz Miejski Zespół Obiektów Sportowych w Płocku. Sponsorem głównym tegorocznych zawodów była firma Energa SA.