REKLAMA

Płocczanie świętują. Prezydent oddał władzę [ZDJĘCIA]

REKLAMA

PowiązaneTematy

24 maja w amfiteatrze prezydent symbolicznie oddał władzę, przekazując klucze do bram miasta. Poznaliśmy również Płocczanina Roku, a uroczystość uprzyjemnił swoim występem Krzysztof Krawczyk.

Dni Historii Płocka to jedna z najważniejszych płockich imprez. Pomysłodawcą imprezy jest druh harcmistrz Wacław Milke, założyciel „Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka”. Oficjalne rozpoczęcie uroczystości odbyło się 24 maja w płockim amfiteatrze wręczeniem przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego kluczy do bram miasta Krzysztofowi Buczkowskiemu (dawnemu zastępcy) z Płockiej Drużyny Kuszniczej – to płoccy rycerze będą w czasie Dni Historii Płocka gospodarzami grodu.

Jednym z punktów imprezy było wręczenie tytułu Płocczanina Roku, który otrzymał Maciej Kulas – pomysłodawca i organizator akcji „Mercedesem po Wiśle”. Prezydent wręczył również nagrody w dziedzinie kultury.Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Krawczyk, który nie zawiódł publiczności i zaprezentował swoje największe przeboje. Koncert przeprowadzony był w dowcipny sposób. Pomiędzy utworami Krzysztof Krawczyk rozgrzewał publiczność żartami i anegdotami. Często sprzeczał się z pianistą, specjalnie „pod publikę”. Przy utworze „Bo jesteś Ty” zatańczył natomiast ze swoją żoną.

Zobaczcie zdjęcia z otwarcia Dni Historii Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU