REKLAMA

Płocczanie, na Jarmark!

REKLAMA

Niedziela przywitała nas czystym niebem. Zapowiada się piękny dzień, dlatego też warto wykorzystać go na świętowanie. Dzisiaj ostatni dzień Jarmarku Tumskiego i Dni Historii Płocka. Atrakcji nie zabraknie. Wystawcy już od samego rana lokują się na swoich straganach i z nadzieją czekają na zwiedzających.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 16 maja, Artur Wiśniewski dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na pytanie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego o pogodę na ten weekend odpowiadał: – Ja mogę zapewnić tylko, że ładnie będzie w niedzielę. W piątek i sobotę nie wiadomo.

I stało się! Po deszczowo-zachmurzonym początku weekendu, w końcu wyszło słońce. Zapowiada się piękny dzień, który warto wykorzystać na świętowanie Dni Historii Płocka i targowanie na Jarmarku Tumskim.

Niedziela to Dzień Kolekcjonera, który poświęcony będzie rzadkim obiektom kolekcjonerstwa. Zaprezentowane zostaną m.in. kolekcje kapsli z całego świata, część z 40 tys. kolekcji Marka Borowskiego ze Stargardu Szczecińskiego, który przywiózł ze sobą żyletki, opakowania po żyletkach, maszynki do golenia… Będzie także można zobaczyć różne nalepki na serki topione z ponad 30 tys. kolekcji i opakowania po krówkach z ponad 12 tys. kolekcji z całego świata.Od godz. 10 do 16 przy pomniku Krzywoustego za Farą rozstawione jest Miasteczko Rycerskie. Odbędzie się tam Dzień Pasji, podczas którego zakończony zostanie turniej kuszniczy, a rycerze zaprezentują swoje umiejętności. Natomiast na Tumskiej występy kataryniarzy, pokazy kuglarzy, o godz. 11 wręczenie nagród wystawcom, natomiast o godz. 13 pokaz strojów epokowych. Na scenie na Starym Rynku o godz. 14 odbędzie się spektakl Teatru Trójkąt z Zielonej Góry, godzinę później zaprezentuje się chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Niedziela to także Płockie Święto Rodziny. W katedrze o godz. 10 odprawiona zostanie msza św. w intencji płocczan. – Po mszy nastąpi przejście pod ratusz w ramach „Marszu dla życia i rodziny”. Tam będziemy mieli anioła – śmiał się na konferencji prasowej prezydent Nowakowski. – Oczywiście chodzi o koncert Magdy Anioł i chóru Beriozka, który rozpocznie się o godz. 12.15 – dodał.

Wieczorem o 19.30, w amfiteatrze odbędzie się koncert Electric Light Orchestra vs. Płocka Orkiestra Symfoniczna. Bilety w cenie 25 i 30 zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU