REKLAMA

Płoccy aktorzy zapraszają do obejrzenia spektaklu „Pchła Szachrajka”

REKLAMA

W najbliższy weekend Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza do obejrzenia sztuki „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w reżyserii Cezarego Żołyńskiego. Przedstawienie będzie dostępne bezpłatnie online.

Od 4 do 7 grudnia na kanale YouTube Teatru Dramatycznego w Płocku będzie można obejrzeć bezpłatnie spektakl „Pchła Szachrajka”. Jest to specjalna oferta z okazji zbliżających się Mikołajek.

„Chcecie bajki – oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka”. Śliczna, drobna, elegancka. W sukieneczce, z parasolką, jedzie bryczką, a w jej głowie sto pomysłów na figle i żarciki. Kto bardziej kocha psocić od Pchły Szachrajki?

Pchła Szachrajka to jedna z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę. Sprytna i psotna pchełka zawita do cyrku.

– Bo i gdzie miałaby trafić? No mogłaby, na przykład, trafić na lotnisko. No mogłaby, ale tam nie spotkałaby wielkiego słonia o imieniu Jombo, który pragnie pojąć ją za żonę. Nie spotkałaby też dwóch wesołych clownów, którzy uwielbiają psoty, tak jak i ona. Albo władcy z dalekiego kraju, który trudno odszukać na mapie. Czy też żonglerów, którzy potrafią żonglować rurkami z kremem. A już na pewno, nie spotkałaby mistrza magii, który potrafi wyczarować takie rzeczy, że…ho, ho. To jak? Czy ta krótka informacja wzbudziła w was odrobinę ciekawości? Pewnie tak. Więc, przyjdźcie do teatru, aby zobaczyć cyrk z Pchłą Szachrajką w roli głównej – zachęca do obejrzenia spektaklu reżyser Cezary Żołyński.Tym razem „przyjdźcie” do teatru online. Nagranie spektaklu będzie dostępne od 4 grudnia (od godziny 19) do 7 grudnia (do godziny 9) na kanale YouTube Teatru Dramatycznego w Płocku.

Spektakle będą udostępniane bezpłatnie, ale jeśli ktoś chciałby wesprzeć Teatr Dramatyczny w Płocku darowizną, to też istnieje taka możliwość. Datki można przesyłać na konto bankowe.

Nr konta bankowego: Bank PKO BP O/Płock 33 1020 1026 0000 1002 0233 3284.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU