REKLAMA

Płoccy aktorzy prezentują spektakl online. Powstał na podstawie książki płocczanina

REKLAMA

Muzeum Żydów Mazowiecki prezentuje spektakl „Kim jestem” w reżyserii Szymona Cempury, na podstawie książki Rafała Kowalskiego „Reszta ciała”. Przedstawienie zamyka obchody 80. rocznicy likwidacji getta w Płocku.

Marzec 2021 roku jest szczególnie ważny dla płocczan pochodzenia żydowskiego. Właśnie w tym miesiącu osiemdziesiąt lat temu zakończyła się likwidacja płockiego getta. Natomiast przed ośmioma laty, dokładnie 14 marca, po raz pierwszy otwarto dla zwiedzających drzwi Muzeum Żydów Mazowieckich.

Z tych powodów muzeum prezentuje nagranie sztuki teatralnej „Kim jestem”. Stworzyli ją aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku – Szymon Cempura i Adam Gradowski (pierwszy z nich jest również reżyserem tego spektaklu) – oraz Klaudia Kamińska z Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”.

fot. Tomasz Topczewski

Za muzykę do spektaklu odpowiedzialny był Krzysztof Jaszczak. Scenariusz powstał na podstawie książki „Reszta ciała” Rafała Kowalskiego.– Korzenie, wiedza na temat własnego pochodzenia są bardzo ważne. To pomaga i kształtuje osobowość. Podobnie jak wiedza na temat historii z jej blaskami i cieniami. Jej całkowity obraz, który nie powinien podlegać przekłamaniom, lecz rzetelnej analizie i podejściu bez obciążenia białymi plamami. Historia w pełnej prawdzie dobija się i od nas zależy, czy będziemy na nią głusi, czy otworzymy się na nią – podkreśla Szymon Cempura, aktor i reżyser „Kim jestem”.

Spektakl jest dostępny bezpłatnie na kanale YouTube Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

fot. Tomasz Topczewski
fot. Tomasz Topczewski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. Fajga Mindla says:

    A ten Kowalski to jakiś szabesgoj czy też postać jak Gros, Engelkink lub też ten trzeci mikrouczony?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU