Plateau z „Projektem Grechuta” wystąpią w Płocku

REKLAMA

PowiązaneTematy

Płocki Teatr Dramatyczny przyciąga na swoją scenę rozmaite talenty z szeroko rozumianej branży scenicznej. Obok aktorów, możemy zobaczyć także niezwykłych muzyków. Jeden z koncertów już w marcu.

Zespół Plateau powstał w 2000 roku. Od tamtego czasu artyści zagrali już ponad 500 koncertów – w Polsce i w Europie Zachodniej, USA i Kanadzie. Są uważani za jeden z najlepiej wypadających na żywo zespołów w Polsce. Dzięki temu, w 2001 roku zostali zaproszeni przez zespół HEY na wspólną trasę koncertową.

W marcu 2011 roku ukazał się ich czwarty album pt. “Projekt Grechuta”, wyprodukowany przez Wojciecha Waglewskiego. Na płycie znalazło się 10 utworów Marka Grechuty w zupełnie innych, awangardowych wersjach. Gościnnie na płycie udzieliła się aktorka Sonia Bohosiewicz, Martyna Jakubowicz, Budyń (Pogodno) oraz Jacek Ostaszewski z oryginalnego składu Marka Grechuty „Anawa”. Równolegle z premierą płyty, ruszyła trasa koncertowa.

W Płocku zagrają materiał z ostatniej płyty w nowych, akustycznych i nastrojowych wersjach. Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który widzieli już widzowie ponad 150 miast w Polsce, USA i Kanadzie. Usłyszymy oczywiście takie przeboje jak „Dni, których nie znamy”, „Niepewność” czy „Będziesz moją Panią”.

Przypomnijmy, że płocczanie mieli już okazję usłyszeć koncert zespołu Plateau „Projekt Grechuta Akustycznie”, który odbył się w ramach „Alterstacji” w lutym ubiegłego roku. Gościem specjalnym była wówczas znana polska piosenkarka, Martyna Jakubowicz.