REKLAMA

Pikniku lotniczego jednak nie będzie?

REKLAMA

Już po raz drugi nie udało się pozytywnie rozstrzygnąć przetargu na organizację Pikniku Lotniczego w 2016 roku. Powód? Złożone oferty były za drogie. Wszystko wskazuje więc na to, że impreza nie odbędzie się w przyszłym roku.

Miasto na organizację Pikniku Lotniczego było stanie przeznaczyć pół miliona złotych. Jedyna oferta jaka wpłynęła w drugim przetargu opiewała na prawie 600 tysięcy złotych. Ratusz zdecydował, że to za dużo. – Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nie będziemy organizować kolejnego przetargu. Niewykluczone, że będziemy szukać innej formuły – poinformował nas Hubert Woźniak z Urzędu Miasta.

PowiązaneTematy

Decyzję na swoim blogu skomentował także prezydent Andrzej Nowakowski.

Ze względu na przekroczenie kwoty o ponad 100 tys. zł na organizację imprezy, zdecydowaliśmy się zrezygnować z robienia w przyszłym roku Pikniku Lotniczego w Płocku. Przed nami perspektywa przebudowy nabrzeża wiślanego, może warto poczekać na zmianę tego miejsca i zorganizowanie nowej imprezy na jego uroczystą inaugurację? – napisał włodarz miasta.

Całość wpisu dostępna na www.andrzejnowakowski.pl. A wy podzielacie zdanie prezydenta? Czy 100 tys. zł to za dużo na wznowienie organizacji tej imprezy? Dla porównania – połowę tej kwoty miasto właśnie wydało np. na zakup kalendarzy. Czekamy na Wasze opinie.