REKLAMA

Pijany, bez odblasków, szedł ulicą. Nie żyje

REKLAMA

Nietrzeźwy 25-letni mężczyzna szedł wieczorem ulicą. Nie miał żadnych elementów odblaskowych, zataczał się. Niestety, doszło do tragedii – wpadł pod samochód i zmarł na miejscu. Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.

Do zdarzenia, o którym mowa, doszło w piątek, 12 października w godzinach wieczornych, w miejscowości Góra (pow. płocki).

PowiązaneTematy

– Na drodze krajowej nr 10 miał miejsce wypadek drogowy, w którym zginął 25-letni pieszy. Policjanci pojawili się na miejscu bardzo szybko, gdyż jechali już w tym kierunku. Kilka minut wcześniej otrzymali bowiem zgłoszenie, że po drodze idzie nietrzeźwy mężczyzna, który jest nie ma żadnych elementów odblaskowych. Gdy policjanci dojechali na miejsce okazało się, że doszło już do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Peugeot potrącił pieszego, który wszedł na drogę bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. Pieszy zginął na miejscu – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Jak dodaje, każde zdarzenie drogowe, w którym ginie człowiek jest wielką tragedią dla wszystkich uczestników zdarzenia oraz dla rodzin, które w wypadku tracą swoich najbliższych. Jednak wielu tragicznych zdarzeń na drodze można uniknąć, wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowywać zdrowy rozsądek.– Policjanci wielokrotnie apelują, aby używać elementów odblaskowych, które ratują życie tam, gdzie nie ma oświetlenia na drodze – tak jak miało to miejsce w przypadku piątkowej tragedii. Funkcjonariusze wskazują również na niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą poruszanie się po drodze w stanie nietrzeźwym. Ryzykiem jest nie tylko kierowanie samochodem w takim stanie, ale także kierowanie rowerem, motorowerem czy też poruszanie się pieszo – tłumaczy rzecznik.

Przyłączamy się do apelu płockich policjantów – zachowujcie zdrowy rozsądek na drodze! Jeśli widzicie natomiast nietrzeźwego na drodze, nie dopuśćcie do jego dalszego poruszania się po niej. Zawiadomcie policję, straż miejską, zróbcie krok, który pozwoli ocalić im zdrowie lub nawet życie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU