REKLAMA

Logopedia w PWSZ w nowej sali. Są specjalne akcesoria

REKLAMA

PWSZ w Płocku dołączyła do grona polskich uczelni, mogących kształcić praktyczne umiejętności logopedyczne. Powstała tam sala do praktycznej nauki logopedii.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku wzbogaciła się o profesjonalną pracownię logopedyczną. Sala logopedyczna powstała dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Płocka, który przeznaczył 60 tys. zł na zakup sprzętu i komputerów.

PowiązaneTematy

Pracownia posłuży do praktycznego kształcenia studentów pedagogiki (ale nie tylko), którzy muszą opanować elementy profilaktyki i terapii logopedycznej.

– Kształcenie studentów w zakresie zarówno profilaktyki, jak i terapii logopedycznej, to odpowiedź na potrzeby społeczne. Dlatego na studiach w ramach kierunku pedagogika specjalna proponujemy specjalność logopedyczną. Wiedzę z tego zakresu zdobywają też nasi studenci – przyszli nauczyciele przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej. Teraz będą mogli uczyć się z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i materiałów logopedycznych – mówił prof. nadzw. dr hab. n.med. Maciej Słodki, Rektor PWSZ w Płocku, podczas uroczystego otwarcia pracowni.

Nowa sala będzie też niezbędna studentom nowego kierunku na PWSZ – pedagogiki specjalnej (w szczególności do kształcenia w ramach specjalności: logopedia ogólna).Pracownia została wyposażona w:

 • książki – narzędzia diagnostyczne, testy logopedyczne,
 • pomoce logopedyczne – gry planszowe, obrazki,
 • książki – materiały do pracy dydaktycznej i terapeutycznej,
 • programy komputerowe,
 • akcesoria logopedyczne.

Dodatkowo, co rzuca się w oczy, sala jest wyposażona w lustra, które zajmują znaczną część jednej ze ścian – one również są częścią akcesoriów niezbędnych do praktycznej nauki logopedii.

– Naszym celem tutaj nie jest uczenie teorii, nie będziemy puszczać slajdów, na których będzie widać co i jak. Po to są wszystkie te pomoce, te programy komputerowe, które zostały tutaj zakupione za te środki, to są i szpatułki i lusterka, mamy też lustra, które państwo tutaj widzą, one wszystkie służą do tego, żeby studenci na własnej skórze byli w stanie poznać, w jaki sposób uczniom pomagać. Nie tylko za pomocą suchej teorii, ale właśnie za pomocą praktyki – opowiadał Dziekan wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych prof. nadzw. dr hab. Michał Nowosielski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. mama logopedka says:

  Ciekawe tylko, czy tak jak jest wyposażona sala to są sprawdzane kwalifikacje na te studia np. wada wymowy, zgryz, itp. bo w szkołach w Płocku zajęcia prowadzą logopedzi mające takowe zaburzenia NIESTETY!

 2. aaa says:

  a to studia dla uniwersytetu III wieku, jak widać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU