REKLAMA

Piesza uciekała, by nie potrącił jej samochód

REKLAMA

W minioną środę w godzinach wieczornych, w Gostyninie na alei Popiełuszki doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Idąca chodnikiem piesza musiała uciekać, aby uniknąć potrącenia przez pojazd kierowany przez nietrzeźwego mężczyznę.

PowiązaneTematy

11 października tuż przed godziną 20 dyżurny gostynińskiej policji został poinformowany o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na  alei Popiełuszki w Gostyninie. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że kierujący pojazdem osobowym opel vectra, skręcając w lewo z ul. Wojska Polskiego, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni na chodnik, uszkadzając barierki ochronne.

– O dużym szczęściu może mówić 38-letnia mieszkanka Gostynina, która akurat w tym miejscu szła chodnikiem. Aby uniknąć potrącenia przez samochód, musiała uciekać – poinformowała gostynińska policja.Zatrzymany na miejscu kierujący, 45-letni mieszkaniec Gostynina, początkowo zaprzeczał, że kierował samochodem, ale bez trudu został wskazany przez pieszą jako kierowca. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący był nietrzeźwy, miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, gostynianin usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego. Grozi mu za to wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a nawet kara pozbawienia wolności. Kierowca odpowie także przed sądem za naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU