Pierwszy dzień Jarmarku Tumskiego skąpany w deszczu [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Rozpoczął się Jarmark Tumski. W piątek do południa na Tumskiej, pl. Narutowicza i Starym Rynku spacerowało mnóstwo mieszkańców Płocka i gości, którzy przyglądali się i kupowali najróżniejsze rzeczy i produkty. Później było niestety coraz gorzej, ponieważ zaczął padać deszcz…

Piątek jest Dniem Hiszpańskim, podczas którego na scenach, które znalazły się przed Muzeum Mazowieckim, na Starym Rynku i na Placu Obrońców Warszawy, prezentowane są pokazy muzyczne i taneczne, związane z Hiszpanią. – Chcemy pokazać kulturę i dorobek tego kraju – mówił Paweł Mieszkowicz, szef Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego w Płocku. – Myślę, że promowanie kultur innych krajów stanie się tradycją na naszym jarmarku – dodał.

PowiązaneTematy

Stoiska Jarmarku Tumskiego oblegają w tym roku całe centrum Płocka. Na ponad stu straganach można znaleźć mnóstwo rzeczy, od monet kolekcjonerskich po obrazy, antyki i żywność z całej Europy.

Do południa po mieście spacerowała spora grupa mieszkańców i gości. Niestety, później zaczął padać deszcz i zwiedzający się rozproszyli. Nam udało się zrobić zdjęcia jeszcze przed deszczowym atakiem. Zobaczcie je koniecznie!