REKLAMA

Piękne konie, zaprzęgi i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Już w ten weekend w Stadzie Ogierów

REKLAMA

Już w najbliższy weekend w Łącku najlepsi woźnice wezmą udział w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w powożeniu. Zawodnicy przetestują swoje umiejętności i zgranie z wierzchowcami.

Od 26 do 27 września na hipodromie Stada Ogierów w Łącku nieopodal Płocka odbędą się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w powożeniu. Zawody będą szansą do sprawdzenia umiejętności jeździeckich oraz stopnia wytrenowania konia w zaprzęgach jednokonnych i parokonnych.

Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: profesjonaliści, amatorzy i kuce. Tym samym startujący zaprezentują się w powożeniu o różnym stopniu trudności i zaawansowania.

W mistrzostwach, których sponsorem głównym jest PKN ORLEN, wystartują m.in. Weronika Kwiatek Wicemistrzyni Świata oraz Bartłomiej Kwiatek Mistrz Świata w zaprzęgach jednokonnych. Publiczność będzie miała okazję podziwiać około 50 zaprzęgów z całej Polski.– Powożenie jest jedną z najstarszych konkurencji jeździeckich, należy do 7. dyscyplin wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W dyscyplinie tej powożący siedzi w pojeździe zaprzęgowym i kieruje koniem, parą lub czwórką koni. Celem zawodów jest sprawdzenie wartości użytkowej koni oraz kultywacja kultury i tradycji w powożeniu zaprzęgami – opisują organizatorzy.

Klub Jeździecki Łąck (przy Stadzie Ogierów w Łącku) zaplanował na sobotnie i niedzielne popołudnia szereg atrakcji dla publiczności, m.in.:

  • pokaz powożenia zaprzęgiem czterokonnym,
  • zwiedzanie zabytkowej powozowni,
  • ognisko i pieczenie kiełbasek,
  • wystawę rękodzieła,
  • degustację potraw wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łącka.

Pełen program zawodów jest dostępny na stronie internetowej Warszawskiego Mazowieckiego Związku Jeździeckiego. Zawody w sobotę rozpoczną się o godz. 10, a w niedzielę o godz. 11. Wstęp dla publiczności bezpłatny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU