REKLAMA

Pacjentka z koronawirusem na oddziale wewnętrznym płockiego szpitala

REKLAMA

Znany jest wynik badania pacjentki, która przebywała na oddziale wewnętrznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Niestety, jest pozytywny. Od środy szpital na tym oddziale wstrzymał przyjęcia.

Jak poinformował dyrektor szpitala, Stanisław Kwiatkowski, w środę, 23 września wstrzymano przyjęcia na oddziale wewnętrznym po tym, jak u jednej z pacjentek podejrzewano zakażenie koronawirusem. W czwartek przyszedł wynik pozytywny, w związku z czym pacjentka została przeniesiona na oddział zakaźny.

Przebadani pod kątem koronawirusa zostali pacjenci i personel medyczny oddziału wewnętrznego (łącznie kilkadziesiąt osób), zdezynfekowano również wszystkie pomieszczenia oddziału. Większość wyników badań jest już znana i wszystkie są ujemne. Jeśli tak będzie w pozostałych przypadkach, być może od piątku, 25 września, przyjęcia zostaną wznowione.

Przypomnijmy, że w poniedziałek potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch lekarzy i pielęgniarki oddziału płucnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Wszyscy przebywają w izolacji domowej, a ci pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt, zostali skierowani na kwarantannę domową. Oddział płucny został zamknięty.

Zgodnie z zapowiedzią, w czwartek pobierane są wymazy od personelu tego oddziału, ponad 30 osób. Od wyników badania będzie zależało, kiedy oddział płucny zostanie ponownie otwarty.

Płock: Lekarze i pielęgniarka zarazili się koronawirusem od pacjentaTymczasem w ciągu ostatniej doby odnotowano rekord zakażeń w Polsce, który wyniósł 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 25 osób zakażonych koronawirusem, wyzdrowiało 597 osób.

Zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku, w ciągu ostatniej doby na terenie jego działania potwierdzono zakażenie u 2 osób. Kwarantanną domową objęto 120 osób, nadzorem epidemiologicznym 9 osób, a na izolację domową skierowano 2 osoby. Również 2 osoby trafiły do szpitala z podejrzeniem zakażenia.

Stan danych w powiecie na godzinę 13 w dniu 24 września:

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 361/ (120)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 24/ (2)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 86/ (9)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 8/ (2)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 190/ (2)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 6/ (0)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 155/(0).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Anonim says:

  jak może być niedotlenieni z powodu noszenia maseczki ? słyszysz siebie? coś nie tak doczytałeś. ja mam dzieci i dbam o nie i dlatego nosimy maseczki i tobie też radzę a zwlaszcza jak masz dzieci. Pozdrawiam

 2. ,,, says:

  Świat qrwa zszedł na psy. Pozamykajcie się wszyscy paranoicy w domu najlepiej, załóżcie maski na tyłek, a ludziom dajcie w spokoju żyć, kur*a mać!

  • Paton says:

   Wystarczy popatrzeć kto tak ujada i okazuje się że konfederacja i ich rosyjskie ideologie.
   Komu przeszkadza założyć maseczkę? Nikomu poza wami, byle zdestabilizować cokolwiek w Polsce. Troche szacunku debilu.

   • Anonim says:

    W Niemczech, w autobusie zemdlała dziewczynka. Zmarła. Sekcja wykazała że przyczyną było niedotlenienie z powodu noszenia maseczki. Dziękuję. Dobranoc. Masz dzieci Paton? Dbaj o nie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU