REKLAMA

Piękne konie i emocje w Łącku. Jutro finały!

REKLAMA

170 koni przyjechało do Łącka na Halowy Puchar Polski. W piątek i sobotę odbywały się półfinały i finał kategorii Open, a na niedzielę zaplanowano finały w kategorii juniorów, młodych jeźdźców i seniorów, a także konkursy zawodów regionalnych (LL, L, P i N).

Piękna pogoda towarzyszyła zawodom Halowego Pucharu Polski w Łącku. Wzięli w nich udział zawodnicy, którzy w ciągu sześciu pierwszych etapów kwalifikacji zgromadzili najwięcej punktów. Etap 1. rozgrywany był w Dąbrówce, 2. we Wrocławiu, 3. w Besiekierzu Rudnym, 4. w Michałowicach, 5. w Kaliszu, a 6. w Poczerninie.

Oczywiście, tradycyjnie największe emocje wzbudzają rozgrywki seniorów, gdzie liderem jest Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem. W ciągu ostatnich czterech lat został najbardziej utytułowanym zawodnikiem, ale gonią go Michał Lemański z St. Agro-Aves Gajewniki, Jakub Krzyżosiak (KS Small Cherry), czy Michał Kubiak (Sobieski Jumping Team Gdańsk). Najmłodszym zawodnikiem w tej rywalizacji jest niespełna 19-letni Adam Grzegorzewski z St. Agro-Aves Gajewniki. W ubiegłym roku ten zawodnik, jeszcze jako junior, wygrał HPP młodych jeźdźców, a teraz jako młody jeździec konkuruje z seniorami.

Po pierwszych etapach liderami zostali: Joanna Marciniak (młodzi jeźdźcy), Dalia Lehmann i Martyna Rynkiewicz (juniorzy) i Samanta Forlini (open).

W sobotę, 1 kwietnia, w Stadzie Ogierów w Łącku rozgrywany był finał kategorii Open oraz półfinały pozostałych kategorii. W kategorii Open pierwsze miejsce zajęła liderka, Samanta Forlini na koniu Kontendro. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni półfinałów, Marta Baczyńska-Nowak na Dimple, a na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Madej na Dambis-J.Ostatni dzień Halowego Pucharu Polski odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia.

8.00 – konkursy zawodów ogólnopolskich
11.00 – finał HPP juniorów (HPP TV)
12.30 – finał HPP młodych jeźdźców (HPP TV)
14.00 – finał HPP seniorów (HPP TV)
ok. 15.30 – konkursy zawodów regionalnych (klasy LL, L, P i N).

PetroNews jest patronem medialnym zawodów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU