REKLAMA

Piątkowe utrudnienia na drogach

REKLAMA

W piątek, 10 maja, będą występować na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi naprawami ubytków w jezdniach. Trwają również prace drogowe, związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach, pracuje także fotoradar straży miejskiej.

Brygady remontowe będą pracować na ulicach:
– Szpitalnej,
– Dobrzyńskiej,
– Ośnickiej – naprawa drogi płytami MON
– Misjonarskiej – obiżenie krawężników przy przejściach dla pieszych
– Wyszogrodzkiej – naprawa chodnika.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwaja roboty zwiazane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jedni al. Jana Pawła II.

W tym rejonie ze względu na duży zakres prac związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Zaplanowano roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

UWAGA! Od 8 do 13 maja będą prowadzone prace związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama).

W rejonie ronda przy al. Armii Krajowej-Sikorskiego na czas asfaltowania (od 10 maja godz. 17 do 13 maja godz. 6) konieczne będzie zamknięcie ul. Sikorskiego na odcinku ok. 80 m od nowego ronda, ul. Batalionu Parasol na odcinku ok. 20 m i ul. Armii Krajowej ok. 50 m na północ do ul. Wyszogrodzkiej łącznie z częściowym zajęciem pasa drogowego ul. Wyszogrodzkiej oraz tarczy ronda wokół wyspy centralnej.Roboty drogowe w tym rejonie powinny się zakończyć ok. 18 maja.

Malowanie oznakowania poziomego
Trwają prace, związane z malowaniem oznakowania poziomego na drogach w granicach administracyjnych miasta. Zgodnie z założonym harmonogramem robót, w pierwszej kolejności jest wykonywane odnawianie oznakowania na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W celu zminimalizowania uciążliwości i utrudnień w ruchu drogowym, malowanie oznakowania poziomego jest sukcesywnie realizowane głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego. W okresie realizacji prac mogą jednak na terenie miasta występować lokalne utrudnienia w ruchu. Wskazane jest zachowanie ostrożności!

Utrudnienia w ruchuSkrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu. Podczas robót jeden pas ul. Bielskiej zostanie zwężony, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

Nadal trwa pozimowe oczyszczanie Płocka. Pierwsze, które rozpoczęło się w marcu, przerwał ponowny atak zimy. Na ulicach miasta po raz kolejny pojawiły się służby miejskie, oczyszczające pasy przykrawężnikowe, chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi.

Od czwartku, 9 maja, została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w Al. Jachowicza. Prace budowlane na czterech skrzyżowaniach rozpoczną się w najbliższy wtorek, 14 maja i potrwają do końca września.

Pozostałe utrudnienia
– skrzyżowanie WYSZOGRODZKA/ARMII KRAJOWEJ/JANA PAWŁA II – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JANA PAWŁA II/CZWARTAKÓW – przebudowa skrzyżowania

– skrzyżowanie ARMII KRAJOWEJ/SIKORSKIEGO/BATALIONU PARASOL – przebudowa skrzyżowania
– ul. GRABÓWKA – budowa ścieżki rowerowej
– ul. CHOPINA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. OTOLIŃSKA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

10 maja fotoradar straży miejskiej będzie pracował na ulicach:
– Al. Kobylińskiego
– ul. Słoneczna
– ul. Kochanowskiego
– ul. Sierpecka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU