REKLAMA

Poznaliśmy pierwszych artystów Rynku Sztuki. Wystąpi m.in. Lao Che

REKLAMA

Rynek Sztuki to wydarzenie, które łączy w sobie film, teatr i muzykę. Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa 3 dni. Poznaliśmy pierwszych artystów, którzy wezmą w nim udział. Wystąpi m.in. zespół Lao Che. 

Pierwszą z gwiazd ogłoszonych przez organizatorów jest kapela o płockim rodowodzie, która na lokalnej scenie występuje niezwykle rzadko. Lao Che – bo o tym zespole mowa – to zdobywcy złotej płyty za wydany w 2012 roku album pt. „Soundtrack”. Ich muzyka to wypadkowa fascynacji różnymi gatunkami – brzmieniami rockowymi, muzyką funky, hip-hopem i elektroniką. Zespół potrafi porwać publiczność, szczególnie podczas wystąpień na żywo. Lao Che ma na koncie pięć długogrających krążków oraz dziesiątki koncertów w Polsce i zagranicą.

Kolejnym wydarzeniem Rynku Sztuki będzie projekcja arcydzieła niemieckiego kina niemego, filmu „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta” z muzyką na żywo. To unikatowy dokument z 1927 roku autorstwa Waltera Ruttmanna, jednego z pierwszych niemieckich twórców kina eksperymentalnego. Obraz łączy w sobie mistrzostwo zmontowanych scen życia codziennego i melodii, granych przez Pawła Szamburskiego, Macieja Trifonidisa Bielawskiego i Huberta Zemlera, czyli członków eksperymentalnego jazzowego trio Horny Trees. Kapeli która, jak sama określa, tworzy muzykę łączącą zamiłowanie do zabaw z dźwiękiem i drewnianych instrumentów.Trzecim ujawnionym składnikiem repertuaru płockiej imprezy jest spektakl czeskiej grupy Divldo Kvelb. „Zgrana paczka artystów oraz półciężarówka z przyczepą” – to zdaniem aktorów, scenografów i akrobatów teatru najlepsze określenie ich formacji, która pomimo tego, że nie jest teatrem lalek, oferuje rozrywkę dla widzów w każdym wieku. Ich plenerowe przedstawienia wykraczają daleko poza ramy jednego gatunku, w umiejętny sposób miksując elementy teatru żywego planu, muzyki, tańca, pokazów ognia i akrobatyki. Artyści z Divadlo Kvelb sami wykonują zjawiskowe rekwizyty, które same w sobie stają się aktorami w spektaklach. Zespół wystąpił m.in. we Francji, Niemczech, Austrii, Słowacji, Rumunii i Chorwacji.

Hitem ubiegłorocznej odsłony Rynku Sztuki był mapping 3D –  multimedialny pokaz wyświetlany na budynku płockiego Ratusza, któremu towarzyszył energetyczny koncert Noviki. Także i w tym roku organizatorzy  festiwalu postawili na intrygujące kulturalne działania w przestrzeni miejskiej oraz na artystów, którzy zaserwują publiczności masę pozytywnych wrażeń. Kolejne gwiazdy festiwalu poznamy już 10 czerwca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU