REKLAMA

Petra Płock zaczyna walkę o obronę tytułu mistrzowskiego

REKLAMA

Już w najbliższy weekend rozegrany zostanie pierwszy turniej cyklu PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015. Zawody, w których udział weźmie czołówka żeńskich i męskich zespołów z całej Polski, zaliczane są do elitarnego cyklu European Beach Handball Tour i stanowić będą eliminację do Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

PowiązaneTematy

Widowiskowa, szybka gra, mecze rozgrywane w atrakcyjnych lokalizacjach sprawiają, że szczypiorniak na pisaku staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Tegoroczne rozpoczęcie „plażowego” sezonu zaplanowano na 30 maja w Krakowie. Rozgrywki składać się będą z czterech turniejów eliminacyjnych, mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Prócz tego, odbędą się turnieje pokazowe. Tytułu bronić będzie BHT Auto Forum Petra Płock (mężczyźni) oraz BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski (kobiety).

Turniej w mieście Smoka Wawelskiego poprzedzi camp Artur Siódmiak Summer Tour. Wydarzenie organizowane przez dwukrotnego medalistę mistrzostw świata, ma na celu przybliżenie kibicom tej dyscypliny. Wszyscy chętni będą mogli poznać techniki plażowej piłki ręcznej i spróbować swoich sił na profesjonalnych boiskach. Piątkowe warsztaty poprowadzą reprezentantki oraz reprezentanci Polski w Plażowej Piłce Ręcznej. Organizatorzy zaplanowali również wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.Sobota i niedziela to już emocjonujące mecze w ramach PGNiG Polish Beach Handball 2015 – Kraków. Już od godziny 9, 30 maja, będzie można oglądać zmagania najlepszych polskich drużyn prowadzone na dwóch boiskach. Nasze oczy będą zwrócone przede wszystkim na ekipę ze Wzgórza Tumskiego. Dla płocczan będzie to już trzeci start w tych rozgrywkach. Czy będzie on równie szczęśliwy jak przed rokiem? Obrona tytułu jest ponoć dużym wyzwaniem. W sporcie często się mówi, że łatwiej atakować niż bronić. Ale my wierzymy! Warto też oko zawiesić na szczypiornistki z Piotrkowa, które w miniony weekend wywalczyły brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy. Emocji na pewno nie zabraknie!

Zapraszamy w weekend na obiekty KS Wanda, ul. Bulwarowa 30 w Krakowie (Nowa Huta). Jak mówią sami organizatorzy – będzie gorąco, zarówno w obszarze emocji sportowych, jak i atrakcji przygotowanych dla kibiców.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU