REKLAMA

Wielki sukces płockich pływaków w Pucharze Polski Masters

REKLAMA

PowiązaneTematy

Pływacy Klubu Pływania i Ratownictwa Sportowego „Pływak” Płock zdobyli aż 12 medali podczas turnieju, będącego częścią Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Błękitną Wstęgę Wisły. Był to debiut płockich pływaków w zawodach tej rangi. Godnym uwagi jest także fakt, że dopiero wiosną tego roku, w płockim klubie powstała sekcja Masters (w której skład mogą wchodzić zawodnicy powyżej 20. roku życia).

W dniach 23-24 maja, w Toruniu odbył się Puchar Polski Masters, w ramach Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Błękitną Wstęgę Wisły. Imprezę swoim patronatem objął Polski Związek Pływacki.

W turnieju wzięło udział kilkaset zawodniczek i zawodników z całego kraju oraz kilku przedstawicieli zagranicznych drużyn. Tego typu zawody przeznaczone są dla zawodników powyżej 20. roku życia, nie obowiązuje za to górna granica dozwolonego wieku. Turniej rozgrywany jest w kategoriach wiekowych, zmieniających się co pięć lat.  

Na tych zawodach KRiRS „Pływak” Płock reprezentowali: Karolina Kowalska, Artur Kowalski, Piotr Mikuła, Michał Rytczak, Łukasz Szypryt i Paweł Powichrowski, którzy nie zawiedli oczekiwań i na zawodach wysokiej rangi, jaką jest Puchar Polski, w serii Masters zdobyli aż 12 medali (2 złote, 8 srebrnych i 2 brązowe).Medale dla płockiej drużyny zdobyli kolejno:

  • Karolina Kowalska – złoto na 100 m zmiennym i 3 srebra: na 100 m klasycznym, 100 m dowolnym i 50 m motylkowym,
  • Michał Rytczak – srebro na 50 m i 100 m stylem grzbietowym,
  • Łukasz Szypryt – srebro na 50 m klasycznym i brąz na 100 m stylem zmiennym,
  • Piotr Mikuła – złoto na 50 m stylem dowolnym, srebro na 100 m stylem zmiennym i brąz na 50 m stylem klasycznym,
  • Sztafeta 4 x 50 m w składzie: Artur Kowalski, Michał Rytczak, Łukasz Szypryt oraz Paweł Powichrowskim – srebrny medal na 4 x 50 m stylem zmiennym.

Warto również wspomnieć, że zawody odbyły się w pierwszą rocznicę założenia Klubu Pływania i Ratownictwa Sportowego „Pływak”, którą klub obchodził w turniejową sobotę 23 maja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU