Pchła Szachrajka i Bajka o niczym. Rozpoczęła się HECA

REKLAMA

Od dzisiaj dzieci i młodzież występują na scenie w ramach XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2013. Ich spektakle będziemy mogli oglądać jeszcze jutro, w sobotę natomiast, 22 czerwca, poznamy laureatów tegorocznego festiwalu.

W Spółdzielczym Dom Kultury w Płocku zobaczyliśmy dzisiaj do południa pięć przedstawień, przygotowanych przez: Teatr PUCHATKI z MP 33 („W krainie kredek”), Dziecięcą Grupę Teatralną POD SCENĄ ze Strykowa („Kim jesteś”), Dziecięcą Grupę Teatralną LUSTRO z Łodzi („Bajka o niczym”) oraz Teatr FANTAZJA z SP w Dąbrówce Stanach („Pchła Szachrajka”).

Po przerwie na obiad i zwiedzanie miasta, grupy teatralne ponownie wystąpią w Spółdzielczym Domu Kultury. Plan na dzisiaj i kolejne dni przedstawia się następująco:
godz. 16.00 „Miriam” – Teatr TRZECIEGO z Parafii Św. Jadwigi w Płocku; scenariusz i reżyseria: Adam Łoniewski; przygotowanie wokalne: Marzena Lamch – Łoniewska /30 min./
godz. 16.40 „PTAM” – Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie; reżyseria i scenografia: Monika Adamiec; scenariusz: Krystyna Miłobędzka; muzyka: Monika Adamiec i zespół /25 min./
godz. 17.15 „Opowieści o Kronopiach, Famach i Nadziejach” – Grupa Warsztatowa Sceny 5na3 z Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie; reżyseria i scenografia: Paweł Buszewicz; scenariusz: zespół (według Julio Cortazara) /25 min./
17.40 – 19.30 PRZERWA NA KOLACJĘ
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze w Soczewce k/ Płocka
19.30 Jubileusz 30-lecia grupy teatralnej Spod Znaku Króla Maciusia pod opieką artystyczną Romy Ludwickiej, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku
20.30 – 22.00 BAL U KRÓLA MACIUSIA
godz. 20.30 TEATRALNE FORUM DYSKUSYJNE – warsztat teatralny dla nauczycieli realizowany we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku

PowiązaneTematy

21 czerwca 2013 (piątek)
Spółdzielczy Dom Kultury (ul. Bolesława Krzywoustego 3)
godz. 9.00 „O Pryszczyrycerzu i Królewnie Pięknotce” – Teatr SUPEŁEK z Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach; reżyseria: Izabela Karwot; scenariusz według tekstu Marty Guśniowskiej; muzyka: Jarosław Hanik; scenografia: Izabela Karwot, Bartłomiej Kamiński /30 min./
godz. 9.40 „Księżniczka na ziarnku grochu” – Teatr MAŁE CONIECO z Publicznego Gimnazjum w Czarnowicach; reżyseria i scenografia: Danuta Irisik; scenariusz: Danuta Irisik (na podstawie baśni H. Ch. Andersena); muzyka: Krzysztof Irisik /30 min./
godz. 10.20 „Mąka” – Teatr PUK – PUK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku; scenariusz, reżyseria, scenografia: Katarzyna Marjasiewicz; muzyka: zespół /25 min./
godz. 10.55 „Lot na Marsa” – Teatr Muzyczny SCENA z Centrum Artystycznego Scena w Warszawie; reżyseria: Renata i Tomasz Struzik; scenariusz: Renata i Tomasz Struzik (według wiersza St. Karaszewskiego); muzyka i scenografia: Tomasz Struzik /25 min./
godz. 11.30 „W Karzełkowie” – Teatr COSIK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieżycach; reżyseria: Danuta Irisik; scenariusz: Danuta Irisik (według K. Łojana i A. Sobczaka); muzyka: Krzysztof Irisik; scenografia: Izabela Wijas, Joanna Smolarek /30 min./
godz. 12.10 „Wieloplotka” – Teatr MINIAMULET z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku; scenariusz i reżyseria: Małgorzata Sienkiewicz; scenografia: Małgorzata Sienkiewicz i zespół /20 min./
godz. 12.50 „Alicja po drugiej stronie lustra” – Teatr NA KÓŁKACH z Niepublicznego Ośrodka Rahabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Kowalkach; scenariusz, reżyseria, muzyka, scenografia: Wojciech Węglowski /20 min./
godz. 13.10 – 16.00 PRZERWA NA OBIAD I WYPOCZYNEK

Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Tumska 9a)
godz. 16.00 „Kiedy nocą kogut pieje…” – Teatr Młodych BIAŁA MANDRAGORA z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku; scenariusz według fragmentu powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich co ukradli księżyc”: Cezary Domagała i Roma Ludwicka; muzyka: Tomasz Bajerski; przygotowanie wokalne: Marysia Rutecka; opieka artystyczna: Roma Ludwicka /poza konkursem/
godz. 16.30 „Zabawa w dorosłych” – Teatr GUZICZEK z Rybnickiego Centrum Kultury; reżyseria: Izabela Karwot i zespół; scenariusz: zespół; muzyka: Grzegorz Kujda /30 min./
godz. 17.10 „Nauka chodzenia” – Teatr DZIECI AWANGARDY z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku; reżyseria: Ewa Workiewicz; scenariusz: zespół (według wierszy A. Bursy), muzyka: Ewelina Nowakowska /poza konkursem/
godz.17.40 Przygotowanie do korowodu. Zbiórka przed Młodzieżowym Domem Kultury
godz. 18.00 „NIE BĘDZIE DZIURY W NIEBIE, JEŻELI NAWET PÓJDZIESZ TYŁEM” – W ROKU STEFANA THEMERSONA RUSZAMY WYJĄTKOWYM KOROWODEM NA RYNEK STAREGO MIASTA
godz. 18.15 Tradycyjne spotkanie uczestników HECY z Prezydentem Miasta Płocka Panem Andrzejem Nowakowskim
godz. 18.20 Spektakl plenerowy Teatru NA WALIZKACH z Wrocławia
godz. 19.05 – 20.30 PRZERWA NA KOLACJĘ
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze w Soczewce k/ Płocka
godz. 20.30 Niespodzianka dla gości Festiwalu
godz. 20.30 TEATRALNE FORUM DYSKUSYJNE – warsztat teatralny dla nauczycieli realizowany we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku

22 czerwca 2013 (sobota)
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze w Soczewce k/ Płocka

Piknik Teatralny
Przedstawienie niespodzianka
Uroczyste ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród
Obiad.