REKLAMA

Pamiętacie przebudowę płockiego teatru? Powstał o tym film [FILM]

REKLAMA

28 stycznia 2006 roku w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyła się premiera sztuki „Kandyd” w reżyserii Jacka Andruckiego. Był to ostatni spektakl przed rozpoczętą nazajutrz generalną przebudową teatru.

Jak czytamy na stronie płockiego teatru, był to niemal ostatni dzwonek na wykonanie remontu.

– Budynek zbudowany w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych znajdował się w opłakanym stanie. Niewiele pomagały doraźne naprawy i remonty – wyjaśniają autorzy filmu.

Wielki remont zaczął się 29 stycznia 2006 roku.– Dzień wcześniej aktorzy po raz ostatni weszli na scenę, która pamiętała początki Teatru Dramatycznego w Płocku. Premiera „Kandyda” w reżyserii Jacka Andruckiego pożegnała stare, żeby mogło przyjść nowe. Nowe przyszło w 2008 roku. 1 lutego na widowni przebudowanego teatru zasiedli pierwsi widzowie – wspominają aktorzy.

Zobaczcie, co działo się pomiędzy tymi dwoma datami w filmie „Zmiana. Krótki film o remoncie teatru w Płocku 2006-2008”, którego opracowaniem i montażem zajął się Piotr Bała, a wykorzystano w nim zdjęcia i nagrania: Waldemara Lawendowskiego, Piotra Bały oraz Konrada Iwańskiego.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU