REKLAMA

Oszuści podają się za policjantów

REKLAMA

Policja poszukuje mężczyzn, którzy poruszając się po województwie mazowieckim, udają policjantów. Oszukali i okradli w ten sposób mieszkańców Ukrainy.

Do oszustwa doszło w miniony poniedziałek, 21 grudnia. Jadący obwodnicą Białobrzegów, trasą S7, kierowca samochodu toyota rav 4 został zatrzymany przez inny pojazd osobowy, który miał włączone sygnały świetlne koloru czerwonego i niebieskiego. Gdy kierowca toyoty zatrzymał się, z samochodu z sygnalizacją świetlną wysiadł nieumundurowany mężczyzna, który podał się za policjanta. Kazał pokazać sobie paszporty i wydał polecenie, by pojechać za jego samochodem.

– Oba pojazdy zjechały na drogę krajową nr 48, a następnie na ubocze – informuje Zespół Prasowy KWP w Radomiu. – Z samochodu, najprawdopodobniej opel insignia lub skoda (koloru ciemnego; na drzwiach nieustalony napis zaczynający się literami „AVO”) wysiadło trzech mężczyzn, którzy przeszukali toyotę. Jeden ze sprawców zabrał pasażerowi, pod pozorem sprawdzenia autentyczności, saszetkę z pieniędzmi. Po zabraniu pieniędzy sprawcy wsiedli do swojego pojazdu, mówiąc pokrzywdzonym, by pojechali za nimi „na komendę”. Zanim pokrzywdzenie wsiedli do auta, sprawcy odjechali w nieznanym kierunku – relacjonują policjanci.poszukiwaniPolicja w Białobrzegach prowadzi obecnie dochodzenie w tej sprawie, poszukuje także świadków zdarzenia. Na podstawie zeznań osób pokrzywdzonych, sporządzono portrety pamięciowe podejrzanych.

Jeśli poznajecie te osoby, skontaktujcie się z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach pod numerem tel. 48 613-52-00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU