REKLAMA

Kiedy wziąć urlop w przyszłym roku?

REKLAMA

Nowy rok już lada moment, tradycyjnie zastanawiamy się więc, w jakim terminie możemy zaplanować sobie urlop, żeby jak najefektywniej wykorzystać wolne dni w 2016 roku.

Oczywiście w styczniu część osób już zaplanowała sobie urlop na 4 i 5 stycznia, dzięki czemu ma 6 dni wolnych (od 1 do 6 stycznia). Jeśli dodamy do tego 7 i 8 stycznia, ilość dni wolnych wydłuża nam się do 10. Warto pamiętać, że w styczniu obchodzimy również Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia).

Luty nie jest dobrym miesiącem na urlop, choć to właśnie wówczas (1-14 lutego) uczniowie z województwa mazowieckiego mają ferie zimowe. Z ważniejszych dat musimy pamiętać o Tłustym Czwartku, który wypada 4 lutego, i Ostatkach – 9 lutego. W tym miesiącu jest również święto zakochanych – 14 lutego obchodzimy Walentynki. Rok 2016 jest przestępny, luty będzie więc dłuższy o jeden dzień i ci, którzy urodzili się 29 lutego, będą mogli wreszcie świętować swoje urodziny.

Marzec zapowiada nam się dość ciekawie. Oprócz Dnia Kobiet (8 marca) i Dnia Mężczyzn (10 marca), astronomiczny początek wiosny (20 marca) wypada dokładnie w Niedzielę Palmową. Wielkanoc natomiast będzie… krótsza o godzinę, ponieważ to właśnie w nocy z 26 na 27 marca zmieniamy czas zimowy na letni. Ten weekend możemy sobie nieco przedłużyć, biorąc urlop np. od 29 marca do 1 kwietnia. Poleniuchujemy wówczas od 26 marca do 3 kwietnia, czyli 10 dni.

Kwiecień nie będzie zbyt łaskawy pod kątem dni wolnych. Warto za to uważać w piątek, 1 kwietnia, w który może nas spotkać sporo dowcipów, z racji Prima Aprilis. 22 kwietnia natomiast będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Słodkim lenistwem możemy za to rozpocząć majówkę. Wolne mamy już 30 kwietnia (sobota), a chociaż święto 1 maja wypada w niedzielę i nie należy nam się za nie dzień wolny od pracy (jakby miało to miejsce gdyby 1 maja był w sobotę), to biorąc 2 maja urlop, zyskujemy 4 dni wolne. Oczywiście, można „dobrać” sobie 4, 5 i 6 maja, a wtedy leniuchujemy od 30 kwietnia do 8 maja, czyli 9 dni. W maju czeka nas jeszcze jeden dzień wolny – 26 maja, czyli Boże Ciało. Biorąc urlop 27 maja, możemy zyskać 4 dni odpoczynku (26-29 maja).

Czerwiec kojarzy nam się z początkiem wakacji. Zanim to jednak nastąpi, 1 czerwca zapewnijmy naszym dzieciom fajny dzień z okazji ich święta, a 23 czerwca złóżmy życzenia naszym ojcom.Lipiec to tradycyjnie polski miesiąc urlopów. Nie mamy w nim żadnych świąt, więc urlop możecie zaplanować kiedy chcecie.

W sierpniu natomiast do wykorzystania jest 15 sierpnia (poniedziałek). Jeśli nie wykorzystamy urlopu, mamy wolne 3 dni (13-15 sierpnia), dodając 4 dni urlopu, uzyskamy 9 dni wolnych (13-21 sierpnia).

We wrześniu uczniowie wracają do szkoły, a dorośli… nie mają co liczyć na dodatkowe dni wolne. Za to dziewczęta pamiętać muszą o Dniu Chłopaka, który wypada 30 września.

Październik to miesiąc, w którym świętują nauczyciele – w piątek, 14 października wypada Dzień Edukacji Narodowej. W nocy z 29 na 30 października znów przejdziemy natomiast na czas zimowy, za to pośpimy godzinę dłużej.

Długi weekend w listopadzie zapewnimy sobie, biorąc wolne 31 października. Wówczas, na odwiedzanie grobów bliskich będziemy mieli 4 dni, od 29 października (sobota) do 1 listopada (wtorek). Dłuższy weekend będziemy mieli również tydzień później, ponieważ 11 listopada wypada w piątek.

Niestety, grudniowe szaleństwo urlopowe nie będzie w przyszłym roku tak obfite, jak mogłoby… Wigilia wypada w sobotę, wolny dzień mamy więc tylko w poniedziałek, 26 grudnia. Żeby nieco poleniuchować, musimy wziąć urlop od 27 do 30 grudnia, zyskamy wówczas 9 dni wolnego (24 grudnia – 1 stycznia). Podobnie z Sylwestrem, który będziemy obchodzić również w sobotę, więc po noworocznej niedzieli, w poniedziałek pomaszerujemy do pracy…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU