REKLAMA

Ostatnie zagraniczne gwiazdy Audioriver 2013

REKLAMA

Organizatorzy Audiorivera ogłosili kolejną – ostatnią już – listę zagranicznych artystów, którzy wystąpią w Płocku podczas tegorocznej edycji festiwalu. Poznaliśmy też dokładny rozkład koncertów.

Wśród grona gwiazd festiwalu znaleźli się: Dirtyphonics live, Submotion Orchestra, Oxia, Function, Vicious Circle, Rockwell i Terry Francis. Ogłoszono także specjalny, wspólny występ Davida Delgado i Joany.

Dirtyphonics wydali w marcu 2013 roku długo oczekiwany album autorski. Grupa występowała już w Płocku, i to zanim jeszcze osiągnęła swój gwiazdorski status. – W 2009 roku niemal zdmuchnęli naszą publiczność z powierzchni plaży – żartuje rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. – Od tamtego czasu ich muzyka bardzo ewoluowała – to już nie tylko drum & bass, ale i dubstep oraz electro. Tak czy inaczej, nadal nie brakuje jej rockowej energii, której najzwyczajniej nie sposób się oprzeć – dodaje.

W basowych rejonach porusza się także kolejna z gwiazd, ogłoszonych w czwartek przez organizatorów. Siedmioosobowa formacja Submotion Orchestra w 2011 roku wydała świetnie przyjęty przez fanów i krytyków album pt.„Finest Hour”. Rok później na rynku pojawił się kolejny krążek, który potwierdził niezwykły potencjał i talent muzyków, czyli „Fragments”. W ich muzyce można odnaleźć nie tylko dubstep, nu jazz i soul, ale i wiele więcej.

Niekwestionowaną gwiazdą dzisiejszej sceny tanecznej jest Olivier Raymon, czyli kolejny z gości festiwalu, który przybędzie do Płocka. Muzyk, znany przede wszystkim pod pseudonimem Oxia, na scenie działa od początku lat 90. i ma na swoim koncie pokaźną liczbę hitów. Na koncie artysty są dwa, bardzo dobre albumy autorskie.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Audioriver wystąpi także Dave’a Sumnera aka Function. – Jego marcowy krążek to jeden z najlepszych albumów techno ostatnich lat i zarazem najlepszy dowód, że ten gatunek może być pełen artyzmu i subtelności – komentuje Napora. – Oczywiście Dave to także współtwórca Sandwell District – kolektywu, który przed miesiącem wydał świetną kompilację dla klubu Fabric – wyjaśnia.

Żadnego albumu na koncie nie ma natomiast Terry Francis. To rezydent londyńskiego Fabric, który został zaproszony na Audioriver nie ze względu na dokonania studyjne, a umiejętności. – Granie weekend w weekend w tak renomowanym klubie to najlepsza rekomendacja – tłumaczy Łukasz Napora. – Francis jest rezydentem Fabric od początku istnienia tego miejsca. Widzieliśmy go na żywo przed kilkoma miesiącami i był to jeden z najciekawszych i porywających setów, jakie w życiu słyszeliśmy – dodaje.Rezydentem innego, renomowanego klubu też David Delgado, kolejna z zagranicznych gwiazd, która wystąpi podczas Audioriver 2013. David regularnie występuje w berlińskim Club Der Visionaere. Specjalnie dla Audioriver zagra on back to back z Joaną, czyli jedną z czołowych polskich DJ-ek. – Bardzo jestem ciekawa tej kooperacji – zdradza Joana. – Ja na scenie jestem raczej spokojna, a David to DJ pełen południowej pasji. Z takich mieszanek często wychodzą najbardziej interesujące rzeczy.

Zagraniczny program Audioriver jako ostatni wzmocnią Vicious Circle i Rockwell. Pod pierwszym pseudonimem kryją się Simon Mortlock i Andrew Greening, czyli artyści, którzy od 10 lat robią mnóstwo zamieszania w brzmieniach drum & bass, wydając dla takich wytwórni, jak Renegade Hardware czy Digital Soundboy. Rockwell także zasłynął we wspomnianym gatunku, ale jego zainteresowania muzyczne wybiegają nieco dalej. – O tym, że nie jest to tylko artysta drum & bassowy świadczy fakt, że ulokowaliśmy go w Wide Stage, czyli scenie poświęconej rzeczom świeżym i często eksperymentalnym –  mówi Łukasz Napora. – Jego miksy są bardzo różnorodne, zaskakujące i dokładnie na takie granie liczymy podczas Audioriver.

Organizatorzy Audiorivera podali także dokładny rozkład koncertów. W piątek, 26 lipca, na scenie głównej wystąpią: GusGus, Netsky, Mr. Oizo, Polka Julia Marcell i HVOB. W tym samym czasie na drugiej scenie zagra: Jeff Mills, Dixon b2b Âme, Oxia, Steffi, Monoloc i Julia Marcell. Na trzeciej scenie, nazwanej Last.fm Hybrid Tent, królować będzie: Ed Rush, Klute b2b Nymfo, Vicious Circle, Ayah Marar, Astroid Boys, Bobby Tank oraz NeverAfter. Z kolei na czwartej – Wide Stage: Lusine, Function, Xhin, Piano Interrupted i An On Bast & Maciej Fortuna.

W sobotę, 27 lipca, na scenie głównej wystąpią: Paul Kalkbrenner, Rudimental, Dirtyphonics, Submotion Orchestra i Őszibarack. Na drugiej – Circus Tent: Richie Hawtin, Tale Of Us, Minilogue, Matador, Terry Francis, Joana b2b David Delgado. Last.fm Hybrid Tent: Zombie Nation, Gesaffelstein, Surkin oraz Dusky. Z kolei na Wide Stage: Karin Park, Alex Smoke pres. Wraetlic, Sibot i Rockwell.

Lecz Audioriver to nie tylko koncerty na plaży, to także wydarzenia toczące się na starówce. Wśród nich między innymi Targi Muzyczne (nabór firm trwa do 29 maja), DJ sety i kino festiwalowe w NK Przedwiośnie.

Dwudniowe karnety na festiwal dostępne są w cenie 160 zł w salonach Empik, na www.ebilet.pl oraz na www.audioriver.pl. Sprzedaż biletów jednodniowych w cenie 100 zł ruszy 22 lipca. Wtedy też koszt karnetów wzrośnie do 190 zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU