REKLAMA

Ostatnie chwile na obejrzenie spektaklu „Dwa teatry”. Odbędzie się też spotkanie online z twórcami

REKLAMA

W sobotę, z okazji Dnia Teatru Publicznego, płoccy aktorzy udostępnili swojej widowni do obejrzenia nagranie spektaklu „Dwa teatry”. Film będzie dostępny tylko do najbliższej soboty. Następnego dnia odbędzie się spotkanie online z twórcami.

16 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego płoccy aktorzy udostępnili na tydzień nagranie spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Film zniknie z kanału YouTube Teatru Dramatycznego w Płocku 23 maja o godzinie 19.

Opis spektaklu

Dwa teatry, dwóch dyrektorów, dwie wizje świata i teatru. Dyrektor pierwszy jest dojrzałym mężczyzną, prowadzi Teatr Małego Zwierciadła. W jego teatrze wszystko jest realistyczne. Jeśli na scenie pojawia się kawa, na widowni pachnie kawą. Każda wystawiana przez niego sztuka przedstawia zamkniętą historię, nie ma w nich miejsca na wątpliwości. Ale dyrektor interesuje się snami. Czyżby realizm mu nie wystarczał?

Dyrektor Teatru Snów jest młody. W jego teatrze historie mają swój dalszy ciąg, bohaterowie mają wątpliwości i nic nie jest oczywiste. W jego teatrze bohaterowie z Teatru Małego Zwierciadła dalej grają swoje role.
Który teatr będziemy chcieli oglądać? I czy któryś w ogóle ma sens? To ważne pytania, szczególnie dziś.Kanał YouTube Teatru Dramatycznego w Płocku

Spotkanie z twórcami i aktorami „Dwóch teatrów”

24 maja o godzinie 19 odbędzie się spotkanie online z twórcami i aktorami „Dwóch teatrów”. Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza do rozmowy o spektaklu i o tym, jak zmienił się jego odbiór w czasie pandemii. Twórcy nie mogą się fizycznie spotkać z widzami, więc stworzą miejsce, w którym będzie można wspólnie porozmawiać o tym, co zapoczątkował Jerzy Szaniawski.

W trakcie rozmowy, poprzez komentarze, będzie można zadawać pytania twórcom. Transmisja odbędzie się na profilu facebookowym Teatru Dramatycznego w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU