REKLAMA

ORLEN zaprasza po stypendia dla młodych chemików

REKLAMA

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” kontynuuje ogólnopolski program stypendialny „Mistrzowie Chemii” skierowany do pasjonatów nauk przyrodniczych. Szansę na stypendium mają tegoroczni absolwenci gimnazjów, którzy chcieliby kontynuować naukę w Liceum w Toruniu lub Technikum Chemicznym w Płocku. Trzeba się spieszyć bo rekrutacja kończy się już 27 kwietnia.

 

Aplikacje do programu stypendialnego „Mistrzowie Chemii” mogą składać uczniowie z całej Polski, jednak warunkiem przyznania stypendium jest chęć kontynuowania edukacji w jednej z dwóch szkół współpracujących z Fundacją: Liceum Akademickim przy Zespole Szkół UMK w Toruniu oraz po raz pierwszy, w technikum w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Z Liceum w Toruniu Fundacja współpracuje już od pięciu lat, w tym roku maturę będzie pisać drugi rocznik uczestników programu. Współpracę z płockim Technikum Fundacja inauguruje w tej edycji.

Stypendystami programu „Mistrzowie CHEMII” mogą zostać uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają na swoim koncie pierwsze sukcesy w dziedzinie chemii i angażują się w działalność społeczną. W ramach stypendium przez cały okres nauki Fundacja pokrywa koszty związane z edukacją, m. in. zakup podręczników i pomocy szkolnych, udział w programie zajęć dodatkowych i pobyt w internacie wraz z wyżywieniem. Dodatkowo stypendyści otrzymują od Fundacji comiesięczne kieszonkowe na pokrycie osobistych wydatków związanych z nauką. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do programu „Mistrzowie Chemii” znajdują się w regulaminie programu dostępnym na stronie internetowej Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.Ogólnopolska rekrutacja do programu odbywać się będzie dwuetapowo. Do 27 kwietnia należy wypełnić formularz on-line dostępny na stronie www.orlendarserca.pl, a następnie wydrukować go i przesłać w wersji papierowej wraz z niezbędnymi dokumentami na adres Fundacji. Warunkiem koniecznym jest również złożenie aplikacji do Liceum Akademickiego w Toruniu lub Technikum Chemicznego w Płocku. Tegorocznych „Mistrzów Chemii” Fundacja wyłoni spośród uczniów, którzy złożyli aplikację on – line oraz pozytywnie przeszli proces rekrutacji do jednej z tych dwóch szkół.

„Mistrzowie CHEMII” to autorski program stypendialny Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” realizowany od 2012 roku. Za realizację programu Fundacja została dwukrotnie nagrodzona: w ogólnopolskim konkursie „Dobre stypendia 2013” w kategorii „Programy stypendialne firm” oraz w konkursie „Liderzy Świata Energii” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Absolwenci programu mają też szansę na wsparcie swojej edukacji podczas studiów. Fundacja pomaga bowiem tym „Mistrzom Chemii”, którzy zdobyli indeks polskich uczelni na kierunkach związanych z chemią.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU