REKLAMA

Na ORLENIE zawyją syreny

REKLAMA

Na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku zostaną przeprowadzone wewnętrzne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej. Służby przewidują, że na terenie całego Zakładu oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania.
W środę 26 kwietnia na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku przeprowadzone zostaną wewnętrzne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej. Udział w manewrach wezmą także pracownicy ORLEN Ochrony, Centrum Medycznego oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​​ Służby przewidują w tym dniu użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych na instalacji Kraking Katalityczny II, gdzie zostaną prowadzone działania. Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania.

Manewry, które rozpoczną się od godz. 12.30 zostaną zrealizowane w oparciu o wybrane potencjalne scenariusze przewidziane w obowiązujących Planach Operacyjno-Ratowniczych dla Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Jak zwykle przy tego typu ćwiczeniach służby ratownicze zwracają uwagę, że na terenie całego Zakładu Produkcyjnego oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania.Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odbywają się na terenie Zakładu Produkcyjnego cyklicznie, a ich przeprowadzanie ma wpływ na doskonalenie działań przygotowawczych zachowania się służb na wypadek sytuacji niespodziewanego wydarzenia. Tylko w tym roku podobne manewry zostały przeprowadzone już w lutym na instalacji Odzysku Wodoru oraz w marcu na instalacji Destylacji Rurowo Wieżowej w obszarze Rafinerii. Każde ćwiczenia mają inny scenariusz, który polega na sprawdzeniu, czy służby ratownicze reagują zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU