REKLAMA

Orlen przerabia stacje paliw na automaty paczkowe

REKLAMA

PKN Orlen wprowadza na swoich stacjach wiele udogodnień – można tam nie tylko zatankować samochód, ale i zrobić drobne zakupy czy zjeść ciepły posiłek. Teraz będą również swoistym automatem paczkowym. Na ponad 650 stacjach paliw sieci ORLEN klienci mogą już odbierać, a w przyszłości również nadawać przesyłki pocztowe w systemie 24 h przez 365 dni w roku.

W Polsce jest to nowe rozwiązanie, ale w krajach Europy Zachodniej to właściwie standard. Usługa „Stacja z Paczką” pozwoli zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom nadawanie i odbieranie przesyłek pocztowych o masie do 25 kg na wybranych stacjach ORLEN na terenie całej Polski.

PowiązaneTematy

– Systematycznie rozszerzamy portfolio usług dostępnych na naszych stacjach. Z pewnością zaletą naszej sieci w kontekście tego typu nowoczesnych rozwiązań jest jej liczebność i równomierne rozmieszczenie terytorialne obiektów. Zapewnia to optymalny dostęp do usługi nadawcom i odbiorcom przesyłek – powiedział Marek Balawejder, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN ORLEN.

Jak to wygląda w praktyce? Orlen zainwestował w nowoczesny panel do zarządzania zleceniem, który nadzoruje całość procesu realizacji zlecenia począwszy od pracy przewoźnika, po wydanie przesyłki klientowi końcowemu. Dzięki temu można składać zamówienia np. w sklepach internetowych ze wskazaniem wybranej stacji ORLEN, na której chcemy odebrać paczkę. Adresaci są powiadamiani poprzez sms o statusie przesyłki i sami decydują kiedy ją odbiorą.

Pierwszym partnerem PKN Orlen w ramach usługi Stacja z Paczką został SFERIS. Klienci sklepu www.sferis.pl mogą już korzystać z 650 nowych punktów odbioru zamówień przez 24 godziny na dobę. Przez pierwszy miesiąc (do końca października) dokonując zakupu na kwotę powyżej 500 zł na przedpłatę, odbiór zamówienia na „Stacji z Paczką” będzie bezpłatny.W Płocku można na razie skorzystać z dwóch takich punktów: Stacja Paliw ORLEN przy ul. Chemików 7 oraz Stacja Paliw ORLEN przy ul. Kolejowej 46. Spytaliśmy na pierwszej ze stacji, jak wygląda proces odebrania paczki ze strony pracowników. – Wszystko zależy od tego, czy klient wybierze opcję płatności za pobraniem czy płatne z góry – powiedziała nam pracownica stacji. – W pierwszym wypadku klient reguluje u nas płatność za paczkę i otrzymuje rachunek. W drugim podaje imię i nazwisko, a my wydajemy paczkę, która wcześniej pojawia nam się oczywiście w systemie. Niestety, nie mieliśmy jeszcze okazji sprawdzić tego w praktyce – dodała.

Pełna lista Stacji z Paczką dostępna jest pod adresem: www.stacjazpaczka.pl.

A według Was odbieranie paczek na stacjach to dobry pomysł? Będziecie z niego korzystać? Zagłosujcie w naszej ankiecie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

 1. Michu says:

  Ja pierdziu, pracuje na jednej ze stacji orlen i nie dośc że wiele wymagaja i płacą smieszne 1200 a sobie pchają do kieszeni to jeszcze ze stacji robią restauracje, market a teraz poczte, masakra
  Nikomu nie polecam pracy na Stacji Paliw Orlen: duze wymagania, ciągła kontrole , sprawdzanie monitoringu
  i p Małgorzata Szulc, która jest naprawdę kiepską menadzerką regionalną, ma słabe wyniki i oczekuje od pracowników SP cudów,
  K o s z m a r !
  Nie polecam

 2. Kaśka says:

  W płocku tylko dwie stacje? Aż dziwne że u nas tak mało.

 3. Olekx says:

  W Płocku mogliby wprowadzić to na stacjach Piłsudskiego, Gałczyńskiego(Łukasiewicza) – A nie na stacjach, które są w pindu gdzie. Ale myślę, że jest to stworzone bardziej dla kierowców, którzy często jeżdżą, a chcą odebrać bądź nadać paczkę. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU