REKLAMA

ORLEN i Energa już planują nowe inwestycje – panele fotowoltaiczne staną m.in. w Płocku

REKLAMA

​PKN ORLEN i Energa przygotowują się do budowy instalacji fotowoltaicznych w terminalach paliwowych oraz Zakładach Produkcyjnych w Płocku i Trzebini. Spółki dają przykład możliwości połączonych branż rafineryjno–petrochemicznej oraz energetycznej.

ORLEN Projekt i ENERGA Invest, spółki z Grupy Kapitałowej ORLEN, rozpoczęły współpracę przy opracowaniu koncepcji oraz dokumentacji do budowy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 19 MW. Panele miałyby stanąć w terminalach paliwowych w: Ostrowie Wielkopolskim, Żurawicy, Sokółce, a także w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku, Zakładzie Produkcyjnym w Trzebini oraz we włocławskim ANWIL-u.

Spółki pracują również nad sporządzeniem kosztorysu budowy nowego zbiornika retencyjnego oraz opracowaniem dokumentacji technicznej dla systemów zabezpieczeń technicznych na terenie zakładów PTA we Włocławku i Terminalu Paliwowego w Świnoujściu, z uwzględnieniem pełnienia nadzoru autorskiego.

– Działamy z ENERGĄ Invest w ramach jednej grupy kapitałowej. Współpraca, którą podjęliśmy, umożliwia wzajemne wykorzystanie potencjału oraz kompetencji obu firm, a co za tym idzie, rozszerzenie zakresu świadczonych usług. Doskonała znajomość branż, w których funkcjonujemy, a także ugruntowana pozycja na rynku, są gwarancją wykonywania zadań na najwyższym poziomie – mówi Marcin Kasza, Prezes Zarządu ORLEN Projekt.ORLEN Projekt z Grupy ORLEN świadczy pełen zakres usług inżynierskich w przemyśle rafineryjnym
i petrochemicznym, w tym przygotowywanie dokumentacji projektowej na wszystkich poziomach procesu inwestycyjnego, a także zakupy dóbr inwestycyjnych oraz budowanie i uruchamianie inwestycji.

– Działalność biznesowa obu spółek jest realizowana w podobnych zakresach kompetencyjnych, opiera się na zadaniach projektowych, między innymi w szeroko rozumianym obszarze energetyki. Zainicjowana współpraca pozwoli nam szukać synergii, która przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju każdej ze spółek i przyniesie korzyści całej Grupie ORLEN – mówi Marek Konieczny, Prezes Zarządu ENERGA Invest.

Energa Invest, która od kwietnia tego roku jest częścią Grupy ORLEN, jest jedną z największych w Polsce firm projektowych w obszarze energetyki konwencjonalnej, wodnej, wiatrowej, fotowoltaicznej, źródeł kogeneracyjnych, budownictwa kubaturowego oraz konstrukcji. Płocki oddział spółki od 1 czerwca mieści się w budynku należącym do ORLEN Projekt, co korzystnie wpływa na rozwijanie współpracy i poprawę efektywności biznesowej Spółek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU