REKLAMA

Organizatorzy Polish Hip-Hop Festival prostują nieprawdziwe informacje

REKLAMA

Dzień po zakończeniu drugiej edycji Polish Hip-Hop Festival otrzymaliśmy od organizatorów oświadczenie, prostujące informacje zawarte w artykule płockiej Gazety Wyborczej, a dotyczące frekwencji na festiwalu. Oświadczenie zamieszczamy poniżej w całości.

SPROSTOWANIE ORAZ OŚWIADCZENIE
organizatorów Polish Hip-Hop Festival

W artykule autorstwa Krzysztofa Blinkiewicza opublikowanym na portalu plock.gazeta.pl, zatytułowanym „Rap-plaża nabiera rezonu, ale trzeba czegoś więcej”, zostały podane nieprawdziwe informacje, godzące w wizerunek Polish Hip-Hop Festival. Co więcej, na nich została oparta nieprawdziwa teza, udowadniana przez autora artykułu w dalszej jego części.

Krzysztof Blinkiewicz podał informację, że w festiwalu wzięło udział 3,5 tysiąca widzów. Faktycznie widzów było 4,1 tysiąca. Dziennikarz nie kontaktował się z żadnym z organizatorów w sprawie frekwencji, można więc mówić co najmniej o nierzetelności informacji.

Dziennikarz jest jednocześnie współorganizatorem konkurencyjnego festiwalu Reggaeland (we współorganizującym festiwal stowarzyszeniu Uhuru Culture pełni funkcję sekretarza; dziennikarz tytułuje się „organizatorem Reggaelandu” w wielu mailach wysyłanych do partnerów festiwalu; zarządza kontem Reggaelandu na Facebooku; zajmuje się promocją; kontaktuje się z mediami). W artykułach poświęconych Reggaelandowi w płockim wydaniu „Gazety Wyborczej” padały z kolei zawyżone liczby, dotyczące frekwencji, od 7 do nawet 10 tysięcy. W rzeczywistości liczba publiczności wynosiła 5,5 tysiąca i spadła znacznie w stosunku do roku ubiegłego.Działanie dziennikarza Krzysztofa Blinkiewicza nosi znamiona nieuczciwej konkurencji – zarówno Reggaeland, jak i Polish Hip-Hop Festival korzystają z miejskiej dotacji. Do działania, noszącego znamiona nieuczciwej konkurencji, jest wykorzystywany dziennik „Gazeta Wyborcza”.

Krzysztof Blinkiewicz w swoim artykule krytykuje organizatorów Polish Hip-Hop Festival. Nie wspomina, że wydarzenie z widownią 4,1 tysiąca otrzymuje 200 tys. miejskiej dotacji, natomiast organizowany przez niego Reggaeland otrzymuje 800 tys. dotacji przy frekwencji 5,5 tysiąca widzów.

Mimo, iż dziennikarz nie znalazł czasu, aby pozyskać informację o ilości widzów Polish Hip-Hop Festival, znalazł go, aby zwrócić się do organizatorów o prywatną wejściówkę VIP dla swoich znajomych. Mimo również, że złożył wniosek o akredytację po terminie, otrzymał ją.

Z poważaniem,
Marcin Siwek
Event Time Promo

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 15

 1. Eleni24 says:

  200 tys dotacji- 4,1 tys publiki
  800 tys dotacji na Reggaeland a niecałe półtora tysiąca publiki więcej? Co to jest za żart???

 2. Arnold says:

  zmieńcie tego **** organizatora PHHF i frekfencja bedzie wyzsza!!! **** SIwego !!! Hip Hopolowca !!!

  * Komentarz edytowany przez moderatora

  • czesław says:

   napiszę na twoim poziomie, żebyś zrozumiał.. od kiedy debilu zjebany ludzie przyjeżdżają na festiwal dla organizatora?

  • Kamil says:

   ….. Siwego

   * Komentarz edytowany przez moderatora

 3. Bango says:

  Niezły pocisk. By sie chociaz o wejściówki nie uśmiechał… Trochę kultury ;/

 4. Patryk says:

  poszukuje namiarów na piękną blondynkę która wydawała zapiekanki w zielonym namiocie …..

 5. magda says:

  Juwenalia Płockie mają frekwencję rzędu 10 tyś i więcej a dostają jedynie 50 tyś z UM …… no ale Juwenalia nie są „klientem” dla naszych władz miasta bo są darmowe….

  • Marek says:

   Juwenalia nie są dla wszystkich ludzi. To impreza zamknięta dla studentów. I nie jest darmowa ani płatna a prywatna. W sumie aż dziwne że w ogóle dofinansowana

   • magda says:

    Prywatna??? człowieku Ty tak serio piszesz? chyba coś Ci się pomyliło….zamknięta dla studentów ??? ha ha ha dobre… może bardziej skierowana dla studentów, ale nie zamknięta dla innych…

   • Weronika says:

    Droga Magdo, polecam zapoznanie się z regulaminem imprez masowych. Juwenalia nie są imprezą masową, jeżeli władze uczelniane się pod nie podpisują i wyrażają na nie zgodę, dlatego wspominanie tutaj o Juwenaliach nie ma najmniejszego sensu. Pozdrawiam

 6. Milena Kos says:

  Wychodzi na to że uczciwie by było oddać jakieś ponad pół miliona dotacji.

 7. gumix8088 says:

  „GW” gazeta która każe sobie płacić za to aby oglądać gazetki Leroy Merlin ;) Jeszcze tylko nie wymyślają sensacji jak Fakt czy SE ;)

  • Marlon says:

   To ktoś jeszcze czyta GW? Leży w kioskach, widziałem. Oznacza to tylko jedno… Skoro leży to znaczy że nikt jej nie kupił ;)

  • PG says:

   WARTO SIĘ PRZYJRZEĆ W ILU SPÓŁKACH MIEJSKICH WYKUPIONO ABONAMENT (ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW) DO STRONY. BARDZO CIEKAWY TEMAT. POLECAM

 8. Paterson says:

  I własnie się dowiedziałem że ludzie z GW robią Reggeland. Z 12 tyś na 5.5 – niezłe zejście. Nie ma to jak zawodowcy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU