REKLAMA

Opady spowodowały utrudnienia na drodze i w dostawie prądu

REKLAMA

W nocy w niektórych rejonach powiatu płockiego wystąpiły utrudnienia na drogach z powodu trudnych warunków pogodowych, m.in. powalonych drzew. Były też zgłoszenia o braku prądu.

Choć opady śniegu nie są u nas tak obfite, jak w niektórych częściach Polski, to jednak z ich powodu również i u nas wystąpiły zakłócenia w dostawie prądu.

– Opady śniegu nie są na szczęście zbyt obfite i nie spowodowały awarii na sieci wysokiego ani średniego napięcia – poinformowała nas Aldona Niedzielak, rzecznik prasowy płockiego oddziału Energi. – Pojedyncze zgłoszenia braku fazy otrzymujemy od mieszkańców okolicznych miejscowości, m.in. Wyszogrodu, Małej Wsi, Bielska, Drobina, gdzie powodem awarii są drzewa opadające na linie niskiego napięcia – wyjaśniła.

W nocy natomiast strażacy interweniowali z powodu powalonego drzewa. Do zdarzenia w Kamionkach (gm. Stara Biała) doszło późno w nocy. OSP KSRG Sikórz o godzinie 2.30 wysłał jeden zastęp jednostki do powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej nr 540 w miejscowości Kamionki. Drzewo blokowało tam jeden pas jezdni.– W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia – poinformowali strażacy z OSP Sikórz. – W celu usunięcia drzewa, użyliśmy pilarek spalinowych i udrożniliśmy przejazd na drodze oraz uprzątnęliśmy drogę. Działania trwały około 35 minut – wyjaśniają.

Ponieważ nadal występują trudne warunki pogodowe, zalecamy ostrożną jazdę.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU