Olimpiada zamiast Dnia Chemika. Zamkną ulicę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od piątku, 13 czerwca, rozpoczną się utrudnienia, związane z Orlen Olimpiadą. Ze względu na imprezę, zorganizowaną dla pracowników PKN Orlen, w rejonie Orlen Areny na ulicy Łukasiewicza i ulicy Chemików będą występować czasowe ograniczenia w ruchu.

Na czas olimpiady, czyli do 15 czerwca, zostanie zamknięta dla ruchu ulica 7 czerwca 1991 r. na odcinku od Gwardii Ludowej do Łukasiewicza. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdem przez ulicę Batalionów Chłopskich.

W sobotę, 14 czerwca, od godziny 9 zostanie zamknięta dla ruchu ulica Łukasiewicza na odcinku od ulicy Gałczyńskiego do ulicy Chemików, a także ulica Długa na odcinku od ulicy Łukasiewicza do ulicy Kobiałka. W tym czasie będą obowiązywać objazdy.

W związku ze zmianami, inaczej pojadą też ciężarówki. Objazd dla pojazdów ciężarowych powyżej ośmiu ton przebiegnie przez ul. Gwardii Ludowej – ul. Bielska – droga powiatowa 5201W – Bronowo Zalesie – Draganie – Stara Biała – ul. Zglenickiego, natomiast objazd dla pojazdów osobowych i ciężarowych poniżej ośmiu ton: Gałczyńskiego – Dobrzyńska –Zglenickiego.

Jak informuje urząd miasta, w związku z Orlen Olimpiadą zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, zapory oraz ograniczenia prędkości i ruchu.

A co odbędzie się w trakcie Orlen  Olimpiady? Jak informuje biuro prasowe koncernu, zawody odbędą się w kilku dyscyplinach sportowych: koszykówka, siatkówka plażowa, siatkówka halowa, piłka nożna, tenis stołowy, tenis ziemny, bieg na 6 km, kolarstwo, karting oraz żeglarstwo. Wielki finał rozgrywek w każdej z dziesięciu kategorii sportowych odbędzie się w sobotę na stadionie Wisły Płock, ORLEN Arenie oraz Klubie Żeglarskim Petrochemia. Natomiast bieg na 6 km odbędzie się ulicami: 7 Czerwca 1991 – Łukasiewicza- Długa – Łukasiewicza – 7 czerwca.

Zaplanowano również wyścig rowerowy ulicami: 7 Czerwca 1991 – Łukasiewicza – Długa – Łukasiewicza – Pętla przy Orlen Arenie – 7 czerwca. Oprócz zmagań sportowych, dla pracowników Orlenu i zaproszonych gości odbędzie się tradycyjny piknik z polskimi potrawami oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Tuż przed godz. 19 na scenie koncertowej pojawią się: Stachursky, Margaret i Oceana ze swoimi największymi przebojami. Po koncercie nad miasteczkiem olimpijskim odbędzie pokaz sztucznych ogni.

Wygląda więc na to, że osoby związane z koncernem czeka świetny weekend. Dla pozostałych płocczan są… utrudnienia w ruchu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji