Okiem Robaka: Wiosna, młodość i artyści

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pokazuje 1 z 2

Wreszcie zawitała do nas wiosna. Niezwykle emocjonalnie, entuzjastycznie, z impetem wtargnęła na salony Płockiej Galerii Sztuki, gdzie w trakcie jednego wieczoru byliśmy świadkami aż trzech wernisaży. Co mogło pozytywnie zaskoczyć, to niespotykanie liczna, młoda publiczność, która zawładnęła tą imprezą i nadawała jej ożywczy ton.

Tym razem niekonwencjonalnie i po raz pierwszy, w salonie na piętrze Galerii wystawę „Poszukiwanie” otworzył prof. Stanisław Baj – wykładowca Pracowni Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jak stwierdził, każdy z adeptów, których prace weszły w skład ekspozycji, ma wiele do powiedzenia, są na początku twórczej drogi. Często w tym młodym wieku dzieją się rzeczy bardzo ważne i niepowtarzalne, nacechowane różnorodnością, powiewem młodej wyobraźni, świeżością i czystością artystycznych intencji.

Tytuł wystawy jest jak najbardziej adekwatny do tego, co tu znajdziemy. Nie są to już studenckie wprawki, to autentyczne poszukiwania artystycznej drogi, jak na wiek artystów nad wyraz dojrzałe, zachwycające świeżością spojrzenia na świat i solidnym poziomem malarskiego warsztatu. Figuracje, abstrakcje, koloryzm, swoisty misz – masz kreatywnych wypowiedzi, który mimo wszystko nie tworzy chaosu, tylko w zadziwiający sposób współgra ze sobą.

Swe prace prezentują studenci od II do IV roku tej uczelni – Monika Kopczewska, Magdalena Kossakowska, Aleksandra Rzeszowiak, Dominika Kossakowska, Paulina Giersz, Ewa Kamieniecka, Piotr Kołakowski, Aleksandra Koper, Kasia Zielska, Tomasz Godowski, Kamila Szymańska, Julia Słonecka, Anna Stawowczyk, Justyna Szymańska i Agnieszka Zabrodzka.

Pokazuje 1 z 2
Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji