REKLAMA

Okazja w Internecie nie istnieje. Uwaga na oszustów!

REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymują zgłoszenia, dotyczące oszustw podczas zakupów przez Internet. Stosując kilka podstawowych zasad możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Niepokojące zgłoszenia wpływają do płockich policjantów zajmujących się ściganiem przestępstw w sieci.

PowiązaneTematy

– Wielu z tych oszustw pokrzywdzeni mogliby uniknąć, gdyby zachowali zdrowy rozsądek i pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zakupów w sieci – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.Przede wszystkim należy pamiętać, że produkty oferowane po znacznie zaniżonych cenach są albo wadliwe albo sprzedający w ogóle nie ma zamiaru wysłać zamówionego towaru. Dobrą praktyką jest zatem porównywanie cen produktu, który chcemy nabyć.

Zanim zdecydujemy się na zakupy poczytajmy opinie na temat oferenta, które zostawili przed nami inni kupujący. Warto też weryfikować dane teleadresowe podawane przez sprzedających i sprawdzić, czy miejsce, z którego wysyłany będzie produkt, istnieje. Policjanci radzą również, by wybierać opcję zapłaty przy odbiorze. W ten sposób unikniemy utraty pieniędzy.