REKLAMA

Nowy teledysk płockiej grupy, a w nim…

REKLAMA

„Mów do mnie” – to tytuł utworu płockiej grupy rockowej Vataha, zapowiadający ich debiutancki album pt. „Zmysły”, który ukaże się jesienią br. Teledysk do tej piosenki został nagrany w lipcu br. w Płocku oraz w Radzanowie i te właśnie miejscowości możemy w nim zobaczyć.

PowiązaneTematy

Vataha to grupa muzyków, a jednocześnie przyjaciół, którzy – jak sami o sobie mówią – wykonują różnorodną muzykę w granicach szeroko pojętego rocka, którą tworzą z zamiłowaniem i upajają się przyjemnością z grania.

Zespół powstał w listopadzie 2014 roku w Płocku z inicjatywy Daniela Dzięgielewskiego (bas i wokal). Do zespołu dołączyła Katarzyna Wachol (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe) oraz Michał Ners (perkusja). Zespół tworzyli również Bartek Zieliński (gitara), Michał Jack Kubacki (gitara) oraz Paweł Szala (gitara album Zmysły). Mogliśmy usłyszeć ich w 2015 r. podczas Płockich Juwenaliów, a także podczas Rockowych Ogródków, eMCeK Rockuje, Koncertów WOŚP, Włodkonaliów SWPW, Dni Historii Płocka, Jarmarku Tumskiego i wielu imprez klubowych.

Płocczanie zajęli 2. miejsce podczas Festiwalu Lipa w 2016 roku, 3. miejsce na Rockowisku Wieluń 2017, 3. miejsce podczas Konfrontacji – Kętrzyn 2017. Zespół zakwalifikował się do ćwierćfinału Antyfest Antyradia 2017.

– Gramy utwory własnego autorstwa, tworzymy własne kompozycję i piszemy teksty, wyrażając przez to nas samych. Połączyło nas wspólne granie i tworzenie własnego rockowego brzmienia. To potencjał i przyjemność zrodziły zespół Vataha – mówią o sobie muzycy.Obecnie zespół gra w składzie: Katarzyna Wachol – wokal, gitara, Daniel Dzięgielewski – wokal, gitara basowa, Michał Ners – perkusja oraz Janusz Pankowski – gitara solowa.

Za realizację i montaż ich najnowszego teledysku odpowiedzialna jest firma ArtMediaVideo z Gąbina. Nagraniem, miksem i masteringiem audio zajął się Andrzej Kamiński KLON studio nagrań Sierpc 2017.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU