Nowe – stare przedszkole na Podolszycach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podolszyce Północne mają swoje nowe – stare przedszkole. W piątek zostało uroczyście otwarte po remoncie.

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 przy ul. Szarych Szeregów 32 zostało oficjalnie otwarte 28 października o godzinie 10. Uroczyście poświęcił nowy budynek proboszcz parafii św Krzyża, ks. Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wraz z dyrektor przedszkola, Grażyną Kalaszczyńską i przedszkolakiem przecięli wstęgę.

–  Cieszę się bardzo, że mam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości, bo to piękny moment, kiedy widzimy ze nasze najmniejsze pociechy mogą uczyć się w tak wspaniałych warunkach – powiedziała Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm. – Bardzo się cieszę, że miasto Płock dzięki państwu, radnym, panu prezydentowi tak świetnie dba o oświatę, bo tyle nowych budynków, które powstały dla dobra dzieci to bardzo ważna rzecz – podkreślała. – Budynek jest piękny i cieszę się, że w nim pracują tak wspaniali ludzie.

Prezydent podkreślał, że ma wyjątkowy sentyment do przedszkola, ponieważ w nim kształciły się jego pociechy. Gratulował wspaniałej kadrze pedagogicznej, dając jej najlepszą rekomendację.

– Cieszę się, że przedszkole zostało zbudowane na nowo, chodziło do niego i moje dziecko – podkreślał  Krzysztof Wiśniewski, wręczając upominek na ręce pani dyrektor.

 W finalnym momencie otwarcia wystąpili najwięksi bohaterowie tej wielkiej uroczystości: przedszkolaki, dając uroczy recital.

Przedszkole nr 31 istnieje od 1 września 1981 roku. Jest placówką samorządową, prowadzoną przez Gminę Miasto Płock. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.

“Praca z dziećmi w różnym wieku i z różnymi możliwościami  rozwojowymi skłoniły nas do poszukiwania metod pracy, które pozwoliłyby przenieść naturalne potrzeby i zainteresowania na zajęcia kierowane. Zabawa dzieci w wieku przedszkolnym jest ich podstawową formą aktywności, umożliwia proces nauki, w którym doświadczenie, badanie i odkrywanie wysuwają się na plan pierwszy” – to motto przedszkola.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji