Nowe – stare przedszkole na Podolszycach

0

Podolszyce Północne mają swoje nowe – stare przedszkole. W piątek zostało uroczyście otwarte po remoncie.

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 przy ul. Szarych Szeregów 32 zostało oficjalnie otwarte 28 października o godzinie 10. Uroczyście poświęcił nowy budynek proboszcz parafii św Krzyża, ks. Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wraz z dyrektor przedszkola, Grażyną Kalaszczyńską i przedszkolakiem przecięli wstęgę.

–  Cieszę się bardzo, że mam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości, bo to piękny moment, kiedy widzimy ze nasze najmniejsze pociechy mogą uczyć się w tak wspaniałych warunkach – powiedziała Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm. – Bardzo się cieszę, że miasto Płock dzięki państwu, radnym, panu prezydentowi tak świetnie dba o oświatę, bo tyle nowych budynków, które powstały dla dobra dzieci to bardzo ważna rzecz – podkreślała. – Budynek jest piękny i cieszę się, że w nim pracują tak wspaniali ludzie.

Prezydent podkreślał, że ma wyjątkowy sentyment do przedszkola, ponieważ w nim kształciły się jego pociechy. Gratulował wspaniałej kadrze pedagogicznej, dając jej najlepszą rekomendację.

– Cieszę się, że przedszkole zostało zbudowane na nowo, chodziło do niego i moje dziecko – podkreślał  Krzysztof Wiśniewski, wręczając upominek na ręce pani dyrektor.

 W finalnym momencie otwarcia wystąpili najwięksi bohaterowie tej wielkiej uroczystości: przedszkolaki, dając uroczy recital.

Przedszkole nr 31 istnieje od 1 września 1981 roku. Jest placówką samorządową, prowadzoną przez Gminę Miasto Płock. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.

“Praca z dziećmi w różnym wieku i z różnymi możliwościami  rozwojowymi skłoniły nas do poszukiwania metod pracy, które pozwoliłyby przenieść naturalne potrzeby i zainteresowania na zajęcia kierowane. Zabawa dzieci w wieku przedszkolnym jest ich podstawową formą aktywności, umożliwia proces nauki, w którym doświadczenie, badanie i odkrywanie wysuwają się na plan pierwszy” – to motto przedszkola.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…

Rentgen showtime

Tytuł brzmi groźnie? Nie martwcie się, nie będziemy pełnić roli urzędu skarbowego czy ZUS-u. Nie…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…