REKLAMA

Nowe stacje ORLENU. Tym razem na Słowacji

REKLAMA

Kolejnych 25 stacji na Słowacji przejmie Grupa ORLEN. Tym samym, Koncern stanie się właścicielem łącznie 47 stacji, dzięki czemu umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Nowe stacje ORLENU będą zlokalizowane na terenie całej Słowacji (m.in. w Bratysławie czy Koszycach), co ma ułatwić dalsze wzmacnianie rozpoznawalności tej marki.

Jak podkreśla Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Koncern konsekwentnie wdraża strategię Grupy ORLEN, inwestując w dynamiczny rozwój sieci stacji paliw nie tylko w Polsce, ale również w regionie. Jednym ze strategicznych i naturalnych kierunków w tym obszarze jest Słowacja.

– Inwestycje w sieć stacji paliw za granicą to ważny element wzmacniania międzynarodowej rozpoznawalności marki ORLEN, ale też pozycji biznesowej. Szczególnie, że już teraz mamy 14,5 proc. udziału w rynku hurtowym na Słowacji. Dodatkowo, po finalizacji połączenia z Grupą LOTOS, do naszej sieci trafi kolejne 41 stacji w tym kraju i w ten sposób ugruntujemy mocną pozycję Grupy ORLEN na rynku. W najbliższym czasie planujemy dalsze inwestycje w regionie i zakładamy pozyskanie kolejnych 100 stacji paliw – zdradza Daniel Obajtek.

ORLEN podpisał już umowę akwizycji 25 stacji na Słowacji – proces przejęcia powinien rozpocząć się w czerwcu br., po uzyskaniu zgody słowackiego urzędu monopolowego. Wszystkie stacje paliw na Słowacji docelowo będą funkcjonowały pod marką ORLEN, co jest efektem prowadzonego przez Koncern procesu rebrandingu.Tomasz Wiatrak, Prezes ORLEN Unipetrol, odpowiedzialny w Grupie ORLEN również za rynek słowacki zaznacza, że od momentu wejścia Koncernu na Słowację, konsekwentnie zwiększana jest liczba stacji polskiego potentata, dzięki czemu ORLEN należy do najszybciej rozwijających się sieci na tym rynku.

– W wyniku realizacji tej transakcji, trafimy do grona największych pięciu graczy w regionie. W ten sposób zapewniamy klientom w regionie paliwa o ugruntowanej, wysokiej jakości, a także dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze sprzedaży detalicznej. Taką gwarancję niesie za sobą marka ORLEN – tłumaczy Tomasz Wiatrak.

Nowe stacje ORLENU na Słowacji to obiekty ekspresowe, na których obowiązuje samoobsługa. Dlatego docelowo będą one funkcjonowały pod marką ORLEN Express. Kierowcy mają otrzymać dostęp do pełnej oferty paliw VERVA i EFECTA. Opłaty będzie można dokonać za pomocą kart płatniczych lub paliwowych przy użyciu specjalnego panelu przy dystrybutorze.

Koncern zaznacza, że prowadzone w ramach Grupy ORLEN procesy akwizycyjne stacji paliw są uzupełnieniem działań, zmierzających do budowy silnej multienergetycznej firmy, z mocną pozycją konkurencyjną w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przypomnijmy, że realizacja środków zaradczych w ramach procesu fuzji PKN ORLEN i Grupy LOTOS, zakłada przejęcie 144 stacji paliw na Węgrzech oraz dalsze umacnianie pozycji na Słowacji, w związku z zakupem aż 41 obiektów. To oznacza, że po wypełnieniu ogłoszonych planów akwizycyjnych, w ramach Grupy ORLEN będzie działać łącznie 88 stacji paliw na Słowacji. ORLEN zakłada, że do końca 2030 r. w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pod tą marką będzie działać co najmniej 3,5 tysiąca stacji, w tym udział stacji zagranicznych w całej sieci ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU