Niezwykły spektakl w Sannikach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższą niedzielę, w Sannikach odbędzie się pierwszy w tym roku koncert, a właściwie… spektakl. Muzyczno-poetyckie przedstawienie wykonają Jan Nowicki, Cezary Chmiel oraz Marek Stryszowski.

21 lutego o godzinie 14 w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina obejrzymy spektakl “Z obłoków na ziemię”, oparty na kanwie poezji ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Jana Nowickiego oraz Jana Pawła II, a przygotowany i opracowany przez zespół De Profundis.

– Rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze. W rolę księdza Jana Twardowskiego wcielił się Jan Nowicki, który całość wyreżyserował. Wystawiane od 10 niemal lat misterium cieszy się ogromnym powodzeniem. Oficjalna premiera odbyła się 2 listopada 2006 roku, podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w kościele oo. Reformatów w Wieliczce. Specyficzna filozofia życiowa księdza Twardowskiego trafia nawet do tych bardziej opornych, a dobór poezji dokonany przez reżysera Jana Nowickiego jest nieprzypadkowy – rozterki i rozważania nad sensem życia są przecież udziałem każdego z nas. Charakterystyczna scenografia i towarzysząca słowu wyjątkowa, przejmująca muzyka Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego, tworzą niepowtarzalny klimat spektaklu – zachęcają organizatorzy.

Niezwykłe przedstawienie tworzą:

materiały prasowe

Jan Nowicki, fot. materiały prasowe

Jan Nowicki – wybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog, reżyser. W swoim dorobku ma wyjątkowo wiele ról, które pozwoliły na pokazanie jego klasy. Wśród wielu wspaniałych kreacji aktorskich, jakie stworzył, jest karciany szuler z „Wielkiego Szu” Sylwestra Chęcińskiego czy Ketling w „Panu Wołodyjowskim”. Nie zapomina się ról, jakie grał na podstawie dzieł Fiodora Dostojewskiego – „Biesy” czy „Nastazja Filipowna”. Filmy „Sanatorium pod Klepsydrą”, „O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji”, „Młode Wilki”, „E=mc²”.

Cezary Chmiel – kompozytor, pianista, organista i tubista. Jest współzałożycielem legendarnej grupy Gabinet, a także leaderem zespołu jazz-rockowego CC Band. Muzyk z powodzeniem brał udział w wielu konkursach organowych. Jest absolwentem wydziału muzyki kościelnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Marek Stryszowski, fot. materiały prasowe

Marek Stryszowski, fot. materiały prasowe

Marek Stryszowski – kompozytor, wokalista jazzowy i saksofonista. Jest prezesem krakowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, współzałożyciel zespołu Laboratorium, laureatem wielu festiwali. Występuje i nagrywa z muzykami jazzowymi całego świata ze swoimi zespołami m.in. Laboratorium, Electric Shepard, Little Egoists, De Profundis, Sharkiat.

Po koncercie odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa pn. „Moje podróże”. Autorką obrazów jest Renata Wojnarowicz – absolwentka liceum plastycznego i potem Wydziału Tkaniny i Konserwacji Tkanin w ASP w Łodzi. Dyplom otrzymała w 1970 r. w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Ukończyła również Szkołę Projektowania Architektury i Terenów Zielonych. Pracowała m.in. na Wawelu przy konserwacji arrasów. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i konserwacją wyrobów artystycznych. Bierze udział w konkursach i plenerach malarskich. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i własnych indywidualnych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji