13. Chopiniana w atmosferze nocy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tajemnicza atmosfera nocy będzie motywem przewodnim trzynastej edycji festiwalu Chopiniana. A wszystko to za sprawą nokturnu, czyli formy muzycznej, inspirowanej poetyckim nastrojem ciemnej nocy.

plakat Chopiniana 2015

Tegoroczna Chopiniana będzie gościć w naszym mieście przez dwa weekendy września. Od 11 do 13 oraz od 18 do 20 września, w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku usłyszymy Chopina, ale nie tylko – będziemy mieli także okazję do podziwiania muzyki między innymi Bacha, Barbera, Liszta, Mozarta, czy też Schumanna.

I jak zawsze, podczas festiwalu Chopiniana nie zabraknie muzyków światowej klasy. W Płocku zagrają między innymi: Ewa Pobłocka i Karol Radziwonowicz. Z kolei na młodych odbiorców czekać będą muzyczne emocje edukacyjnej gry miejskiej “Muzyka nocy”.

Chopiniana w Płocku gościć będzie już po raz czwarty. Poprzednie edycje tego festiwalu pokazały, że ma on swoją wierną publiczność. Nic dziwnego, skoro w corocznym repertuarze słuchacze mają szansę spotkać się z doskonałymi muzykami, wykonującymi dzieła naszego największego kompozytora. Oczywiście tym razem będzie podobnie.

Oprócz wspomnianych wcześniej solistów, w Płocku zaprezentują się także zespoły kameralne, takie jak: Canone all’Unisono, NFM Ensemble oraz LutosAir Quintet. Ponadto, w naszym mieście wystąpi również jeden z najwybitniejszych wiolonczelistów młodego pokolenia, Marcin Zdunik, który zagra w duecie z pianistą Aleksandrem Dębiczem – razem improwizować będą na temat nokturnów Chopina.

Jednak Chopiniana to nie tylko koncerty, ale także towarzyszące im wydarzenia o charakterze edukacyjnym. W tym roku, już po raz trzeci w historii festiwalu, odbędzie się edukacyjna gra miejska dla dzieci i młodzieży “Muzyka nocy”, która tematycznie będzie związana z festiwalem.

“Muzyka nocy” to gra z wątkiem detektywistyczno-przygodowym, w której rywalizujące ze sobą grupy uczestników będą miały za zadanie skompletowanie porozrzucanych na terenie Płocka zbiorów związanych z Chopinem i jego nokturnami.

Szczegółowych informacji dotyczących Chopinianów szukajcie na www.chopiniana.pl oraz na profilu facebookowym wydarzenia.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji