REKLAMA

Niespodzianka na 70-lecie Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku [FILM]

REKLAMA

Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia w Płocku przegotowywał na obchody swojego 70-lecia wyjątkową piosenkę. W związku z obecną sytuacją, zdecydowano o wcześniejszym zaprezentowaniu utworu.

Od kilku tygodni płocczanie oraz mieszkańcy regionu w dużej mierze pozbawieni są oferty kulturalnej na żywo. Wszelkie działania artystyczne przeniosły się do sieci. Dzięki nowoczesnej technologii, również i Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku może zaprezentować „Piosenkę jubileuszową”.

Tytuł utworu jest nieprzypadkowy, gdyż miał on być częścią obchodów 70-lecia funkcjonowania instytucji. Z racji zaistniałej sytuacji, Młodzieżowy Dom Kultury zdecydował o wcześniejszym zaprezentowaniu piosenki.W projekcie brał udział Bogdan Marciniak, instrumentalista, kompozytor, muzyk i nauczyciel gry na gitarze, który skomponował cały utwór. Autorką tekstu i wokalistką jest nauczycielka śpiewu Marta Głowacka-Szmyd, której towarzyszą Natalia Łakomiec i Mateusz Zabłocki, lektor oraz pracownik działu promocji MDK. Dodatkowo w chórkach można usłyszeć głos Anny Marciniak.

– Nagranie piosenki odbyło się w edukacyjnym studiu nagrań MDK Płock pod czujnym okiem Jarosława Czajkowskiego i Bogdana Marciniaka. Teledysk, który możecie oglądać, jest zasługą Michała Lewandowskiego, właściciela zaprzyjaźnionej z nami firmy MixDigital, a wykorzystane w nim zdjęcia zebrali Aleksandra Mroczek i Rafael Dominik. Nad wszystkim nieprzerwanie, pomimo choroby, czuwała nasza nieoceniona pani dyrektor Litosława Koper – relacjonuje Mateusz Zabłocki z MDK.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU