REKLAMA

Niecodzienny happening Komunikacji Miejskiej

REKLAMA

W środę, na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Jachowicza, płocka Komunikacja Miejska, wspólnie z grupą wolontariuszy, przeprowadziła happening pod nazwą „Komunikacja miejska oddechem dla miasta”. Akcja związana była z trwającym Europejskim Tygodniem Transportu Zrównoważonego.

Kampania „Komunikacja miejska oddechem dla miasta” to ogólnopolska akcja, mająca na celu zwiększenie świadomości kierowców w sprawach, dotyczących zanieczyszczeń emitowanych przez samochody oraz zalet, jakie mogą płynąć z ekologicznego korzystania z komunikacji publicznej.

PowiązaneTematy

23 września o godzinie 13, na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej z Al. Jachowicza, spotkali się przedstawiciele Komunikacji Miejskiej w Płocku z prezesem Januszem Majchrzakiem, wiceprezydent Płocka Piotr Dyśkiewicz oraz grupa chętnych do promowania akcji wolontariuszy.

Happening od przemówień rozpoczęli Janusz Majchrzak oraz wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz.

– Chcemy zwrócić uwagę, przede wszystkim kierowcom, na to, żeby spróbowali przesiąść się do komunikacji miejskiej, przez co wszystkim nam będzie przyjemniej oddychać. To, na co chcemy zwrócić szczególną uwagę, to jest właśnie zanieczyszczenie powietrza – powiedział prezes Komunikacji Miejskiej w Płocku.

– Miejmy nadzieję, że ta akcja przerodzi się w rzeczywistość i coraz więcej osób będzie mogło i chciało korzystać z komunikacji miejskiej, która świadczy swoje usługi na wysokim poziomie – wtórował mu wiceprezydent Płocka.

W dalszej części happeningu czynny udział brali już wolontariusze, którzy przez godzinę, za pomocą transparentu oraz rozdawanych przechodniom i kierowcom samochodów ulotek, starali się przekonywać ich do włączenia się do akcji.

Płock był jednym z mniejszych miast, biorących udział w tym wydarzeniu. W tym samym czasie akcja „Komunikacja miejska oddechem dla miasta” przeprowadzana była także w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.