Nie pomogły sponsorowane posty i bilety za złotówkę. Wisła przegrała, kibiców brak

ADVERTISEMENT

To nie jest dobry sezon dla piłkarzy Wisły Płock. W 27. kolejce LOTTO Ekstraklasy Nafciarze przegrali na własnym boisku z Zagłębiem Lubin. Ponownie uwagę obserwatorów zwróciła mała liczba kibiców.

29 marca na Stadionie im. Kazimierza Górskiego Wisła Płock spotkała się z Zagłębiem Lubin. Pomimo kilku akcji, pierwsza połowa jest oceniana zarówno przez kibiców, jak i zawodników czy samych trenerów jako słaba. Żadna ze stron nie potrafiła wykorzystać okazji, przy czym zaznaczyć należy, że w tej części więcej aktywności wykazali Nafciarze.

PowiązaneTematy

Druga połowa to bardziej aktywna gra Zagłębia, które podejmowało próby zdobycia punktów. Wisła Płock, niestety, pomimo kilku dobrych akcji, nie potrafiła ich wykończyć. Jeszcze na 10 minut przed końcem wydawało się, że jest szansa na zwycięstwo, kiedy dobrą sytuację miał Justinas Marazas, jednak nie trafił on czysto w piłkę.

Za to w 85. minucie Zagłębie przeprowadziło akcję, która pogrążyła Wisłę. Damjan Bohar podał do Filipa Starzyńskiego, a ten oddał pewny i celny strzał, przesądzając o wyniku spotkania.


W ten sposób Wisła Płock poniosła trzynastą porażkę w tym sezonie i wciąż jest w strefie spadkowej. Rozczarowania takim stanem rzeczy nie krył trener, Kibu Vicuna. – Trudno coś powiedzieć po takim meczu. Piłka nożna jeszcze raz okazała się dla nas brutalna – stwierdził.

Niestety, nie tylko słaba gra Wisły Płocka zwróciła uwagę obserwatorów. Pomimo poniesienia przez spółkę dodatkowych kosztów – sponsorowania postów na portalach społecznościowych i sprzedawania biletów po 1 zł, czy darmowego przejazdu Komunikacją Miejską dla kibiców, ponownie stadion świecił pustkami.

– W Płocku robią mecze na 999 osób, żeby obejść imprezę masową? – drwił jeden z widzów. – Wisła Płock aby przyciągnąć kibiców i zwiększyć frekwencję zaproponowała kibicom bilety za 1 zł. Widać, że nawet to nie podziałało. Nadal ilość kibiców na stadionie to dramat – to kolejny wpis na portalu społecznościowym.

Podkreślić należy, że liczba widzów podawana przez klub (w tym przypadku ponad 4 tys. widzów) to również m.in. karnety roczne, co nie oznacza rzeczywistej ilości osób na stadionie.

Kolejne ligowe spotkanie Nafciarze rozegrają już w środę, 3 kwietnia, o godzinie 18. W meczu wyjazdowym spotkają się z Piastem Gliwice. Przypomnijmy przy okazji, że Telewizja Polska wykupiła od nc+ sublicencję, która umożliwia transmitowanie meczów Lotto Ekstraklasy już w obecnym sezonie. TVP pokaże jeden mecz w każdej z jedenastu ostatnich kolejek Lotto Ekstraklasy. Równolegle ten mecz będzie transmitowała również nc+.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

0:1 – Filip Starzyński 85′

Wisła Płock: 30. Thomas Dähne – 3. Jake McGing, 26. Igor Łasicki, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali – 8. Dominik Furman (C), 4. Ariel Borysiuk (69′, 11. Grzegorz Kuświk), 6. Damian Rasak – 50. Justinas Marazas, 21. Ricardinho (83′, 9. Mateusz Szwoch), 27. Alen Stevanović (73′, 10. Giorgi Merebashvili).

Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc – 2. Bartosz Kopacz, 33. Lbomir Guldan (C), 55. Damian Oko, 3. Sasa Balić – 99. Bartosz Slisz, 19. Filip Jagiełło (88′, 24. Jakub Tosik) – 11. Bartłomiej Pawłowski, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (89′, 5. Maciej Dąbrowski) – 89. Patryk Tuszyński (79′, 26. Jakub Mareš).

Żółte kartki: Balić, Bohar, Oko.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 4 019.