REKLAMA

Dzisiaj przestawiamy zegarki. A kiedy przestaniemy zmieniać czas?

REKLAMA

W nocy z 30 na 31 marca o godzinie 2 w nocy przestawiamy zegarki na godzinę 3. Tym samy wchodzimy w czas letni, a słoneczne wieczory będą dłuższe. W Parlamencie Europejskim są za tym, aby zmiana czasu zniknęła całkowicie.

O zaprzestaniu zmiany czasu mówi się już od jakiegoś czasu. 26 marca odbyło się w Parlamencie Europejskim głosowanie nad tym, aby od 2021 roku w Unii Europejskiej znieść zmianę czasu. Wśród 653 głosujących europosłów, za tym rozwiązaniem głosowało 410, przeciw było 192, a 51 europosłów wstrzymało się od głosu.

Pierwotnie była mowa o tym, że już w 2019 zaprzestaniemy przestawiania zegarków dwa razy w roku, jednak uznano, że to zbyt mało czasu. Zgodnie z projektem, każde państwo samodzielnie ma bowiem zdecydować, czy pozostanie przy czasie letnim, czy też zimowym.Jeśli Rada Unii Europejskiej, czyli przedstawiciele wszystkich państw, będzie za tym projektem, to ostatnia niedziela marca 2021 roku będzie jednocześnie ostatnią ze zmianą czasu dla tych państw, które chcą pozostać w czasie letnim, a w ostatnią niedzielę października czas przestawią te państwa, które chcą pozostać w czasie zimowym.

Być może jednak wszystkie państwa zdecydują się na ustalenie jednego czasu.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU