„Neonowy byk” i „Tancerka” – czym jeszcze nas zaciekawi repertuar NK Przedwiośnie?

REKLAMA

Jak zawsze, NoveKino Przedwiośnie wychodzi naprzeciw miłośnikom kina z różnorodną ofertą. Co tym razem przygotowało w repertuarze?

„Bajkoranki: Szajbus i pingwiny”

11 grudnia, o godz. 11 dzieci będą mogły obejrzeć w cyklu Bajkoranki produkcję „Szajbus i pingwiny”.

PowiązaneTematy

Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza na spektakl teatralny „Mikołaj potrzebny od zaraz”. Konkursy Happy Seats. Bilety 10 złotych.

Spotkania Filmowe: „Neonowy byk”

12 grudnia, o godz. 18.30 zapraszamy na Spotkania Filmowe, a w nich produkcję „Neonowy byk”.
Iremar bierze udział w Vaquejadas – rodeo w północno-wschodniej Brazylii. To sport dla prawdziwych macho. Jego domem jest przyczepa, którą wozi byki z przedstawienia na przedstawienie. Towarzyszy mu tancerka egzotyczna Galega, jej bezczelna córka Cacá oraz Zé, towarzysz z rodeo. Wspólnie tworzą rodzinę. Po przedstawieniach zaszywa się w swojej ciężarówce i szyje stroje utkane brokatem i cekinami marząc o zostaniu projektantem mody. Świecidełka, seksi kroje i zmysłowe tkaniny urozmaicają mu każdy wieczór.

Bilety – 15 złotych.

Portret Kobiety: „Tancerka” (przedpremiera)

13 grudnia o godz. 18 będzie można obejrzeć kolejną edycję Portretu Kobiety, w której przedpremierowo wyemitowany zostanie film „Tancerka”.

Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque.

Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy…

Bilety: 15 złotych.

Bajkoranki: 7 Krasnoludków i Królewna Śnieżka – Nowe przygody

16 grudnia o godz. 11 cykl Bajkoranki zaprezentuje produkcję „7 Krasnoludków i Królewna Śnieżka – Nowe przygody”.

W świecie Siedmiu Krasnoludków nie ma czasu na nudę. Tu ciągle coś się dzieje. Pewnego dnia uciekająca przed złym wilkiem Zosia zostaje uratowana przez przebojowych małych bohaterów, o wielkich sercach. Krasnoludki wraz z Królewną Śnieżką pomogą dziewczynce odnaleźć tatę. Podczas wielkiej wyprawy czeka ich mnóstwo przygód z pięknym, bajkowym przesłaniem, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a siła miłości, która łączy rodzinę, pozwoli odnaleźć się kochającym osobom, nawet na końcu świata. Po seansie zapraszamy na warsztaty teatralne przygotowane przez Teatr Form Wielu – „Głos w teatrze”:Głos jako środek wyrazu, naśladowanie dźwięków zwierząt i otaczającego nas świata, ćwiczenia oddechowe.

Konkursy Happy Seats. Bilety 10 złotych.

Katecheza w kinie: Jak Bóg da

18 grudnia, o godz. 15:30, podczas cyklu Katecheza w kinie, zobaczymy film „Jak Bóg da”.

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan… Przed seansem zapraszamy na prelekcję.
Bilety: normalne – 15 złotych, grupowe – 11 złotych.

Pozostałe propozycje repertuarowe:

  • „Underworld. Wojny krwi” – Niezwyciężona Selene powraca. Tym razem ma jednak przeciw sobie cały świat.
  •  „Kubo i dwie struny” – To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych animacji w historii kina, w której uderza znakomity, nieczęsto spotykany w dzisiejszych czasach sposób animowania.
  • “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – Młode policjantki, “Zuza” i “Jadźka” dołączają do Pitbulla. Dziewczyny oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu.
  • “Zły Mikołaj 2” napisy – Willie i Marcus ponownie łączą swe siły. Tym razem planują obrabować chicagowską centralę fundacji charytatywnej.
  • “Zaćma” – Historia spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.
  • “Vaiana. Skarb oceanu” dubbing 2D i 3D – Nastolatka, chcąc dopełnić dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę.
  • “Trolle” dubbing – Podczas zabawy trolli zjawia się tajemniczy gigant.
  • “Wilk w owczej skórze” dubbing 2D i 3D – Szary, syn przywódcy stada wilków, przez niefortunne zaklęcie budzi się w owczej skórze.
  • “Za niebieskimi drzwiami” – Łukasz odkrywa, że niebieskie drzwi w jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.