REKLAMA

Nauczą się twórczego wykorzystywania śmieci

REKLAMA

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture”, EkoSITO – twórczy recykling. Organizatorzy akcji zapraszają na warsztaty ekologiczno-manualne. W trakcie zajęć czterdziestoosobowa grupa dowie się, jak ponownie wykorzystać rzeczy, które pierwotnie miały trafić do kosza na śmieci.

Celem projektu, realizowanego w ramach VI edycji konkursu grantowego, jest nauka sposobów ponownego wykorzystania różnych materiałów. Organizatorzy pokażą, jak z makulatury, tektury, plastiku, nienoszonych ubrań i korków po winie stworzyć  regały, pufy, lampy, klosze czy kwietniki.

W ramach projektu, finansowanego przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”, stowarzyszenie planuje także wrześniowe prelekcje na temat edukacji ekologicznej, połączonej z prezentacją przedmiotów powstałych podczas warszatów.Zajęcia odbędą się w połowie sierpnia i potrwają tydzień. Udział w nich jest bezpłatny i może wziąć w nich udział każdy, kto ukończył 15. rok życia. Organizatorzy czekają w sumie na 40 osób. Rekrutacja prowadzona jest poprzez blog projektu www.ekosito.wordpress.com. Tam też pojawi się dokładny plan warsztatów i szkoleń.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU