Nauczą się twórczego wykorzystywania śmieci

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych “Uhuru Culture”, EkoSITO – twórczy recykling. Organizatorzy akcji zapraszają na warsztaty ekologiczno-manualne. W trakcie zajęć czterdziestoosobowa grupa dowie się, jak ponownie wykorzystać rzeczy, które pierwotnie miały trafić do kosza na śmieci.

Celem projektu, realizowanego w ramach VI edycji konkursu grantowego, jest nauka sposobów ponownego wykorzystania różnych materiałów. Organizatorzy pokażą, jak z makulatury, tektury, plastiku, nienoszonych ubrań i korków po winie stworzyć  regały, pufy, lampy, klosze czy kwietniki.

W ramach projektu, finansowanego przez Fundację “Fundusz Grantowy dla Płocka”, stowarzyszenie planuje także wrześniowe prelekcje na temat edukacji ekologicznej, połączonej z prezentacją przedmiotów powstałych podczas warszatów.

Zajęcia odbędą się w połowie sierpnia i potrwają tydzień. Udział w nich jest bezpłatny i może wziąć w nich udział każdy, kto ukończył 15. rok życia. Organizatorzy czekają w sumie na 40 osób. Rekrutacja prowadzona jest poprzez blog projektu www.ekosito.wordpress.com. Tam też pojawi się dokładny plan warsztatów i szkoleń.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji