REKLAMA

Nauczą się pływać pod okiem mistrzyni świata. Otylia Jędrzejczak w Płocku

REKLAMA

Płocki WOPR i PKN ORLEN zapraszają na spotkanie z mistrzynią olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i pięciokrotną mistrzynią Europy – Otylią Jędrzejczak. Pływaczka przyjedzie do Płocka, aby uczestniczyć w projekcie „Nauka Pływania z ORLENEM”.

Jak informowaliśmy, kolejny raz PKN ORLEN i Rejonowe Płockie WOPR realizuje projekt „Nauka Pływania z ORLENEM”. Przypomnijmy, że od października 2017 roku 100 mieszkańców Płocka (60 osób w wieku 40 + oraz 40 dzieci z klas IV-VI płockich szkół podstawowych) uczy się pływać pod kierunkiem Instruktorów WOPR Płock.

PowiązaneTematy

W środę, 16 maja ORLEN wraz z WOPR Płock przygotowali niezwykłą niespodziankę – spotkanie ze złotą medalistką olimpijską w pływaniu – Otylią Jędrzejczak.

– Wielka gwiazda światowego pływania opowie o swojej drodze do sukcesu, zaletach pływania oraz niezbędnej w tym sporcie konsekwencji i determinacji. Weźmie również udział w pokazowej lekcji pływania i z całą pewnością udzieli kursantom rad i wskazówek, które przyczynią się zarówno do poprawy ich umiejętności pływania ale również wyzwolą dodatkową motywację do uczestniczenia w zajęciach – informują organizatorzy.

Od godziny 15 uczestnicy projektu będą mogli zadawać pytania oraz zrobić zdjęcie z mistrzynią, jak również uzyskać jej autograf.

Przypomnijmy, że beneficjantami projektu są osoby, które w momencie rozpoczynania nauki nie potrafiły pływać bądź wykazywały się bardzo słabą umiejętnością pływania. Po 8 miesiącach nauki wszyscy uczestnicy są w stanie przepłynąć kraulem co najmniej jedną długość głębokiej niecki basenowej, co, biorąc pod uwagę problemy nawet z zanurzeniem głowy do wody w początkowym okresie nauki, jest osiągnięciem niezwykłym.

Uczestnicy zajęć uczą się także pływać stylem klasycznym i na grzbiecie, biorą też udział w zajęciach dodatkowych z zakresu bezpieczeństwa, wzbogaconych o elementy ratownictwa oraz samoratownictwa wodnego, czyli wiedzę na temat bezpiecznych zachowań nad wodą i w jej najbliższym otoczeniu, jak również naukę nurkowania z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu aqualung.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka na trybuny płockiej pływalni „Podolanka” 16 maja (środa) o godz. 15 – wspólnie z uczestnikami projektu możecie spotkać się z najwybitniejszą pływaczką w historii polskiego pływania.

 

Sto osób uczy się pływać. Jak im idzie?