REKLAMA

Największe utwory z polskich filmów na dwie gitary i orkiestrę symfoniczną

REKLAMA

W piątek Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, razem z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Rafała Karasiewicza, zagrali koncert Celuloid. Mogliśmy usłyszeć największe hity z polskich filmów.

26 stycznia płoccy fani muzyki filmowej mieli wyjątkową okazję usłyszeć ją wykonywaną na żywo. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki na gitarach wraz z Rafałem Karasiewiczem, dyrygującym Płocką Orkiestrą Symfoniczną, dostarczyli niezwykłego widowiska, odgrywając utwory z płyty Celuloid. Krążek zawiera zestaw utworów najlepszych polskich kompozytorów muzyki filmowej wraz z premierowymi kawałkami gitarzystów.

W programie koncertu znalazły się kompozycje Krzysztofa Komendy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Podczas wydarzenia nie zabrakło humorystycznego komentarza i ciekawostek rzucanych przez muzyków.Kolejny koncert z udziałem Płockiej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się 9 lutego, będzie to „Sopranissimo” z udziałem Agnieszki Sokolnickiej, Joanny Horodko i Agnieszki Hutek. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć przeboje muzyki operowej, operetkowej, musicalowej, filmowej, popularne piosenki z lat 20. i 30., a wszystko to we współczesnych aranżacjach symfonicznych.

Patronem medialnym koncertów Płockiej Orkiestry Symfonicznej jest PetroNews.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU